Líný metabolismus si zaslouží nakopnout znovu do akce. Tyto nápoje jsou celosvětové jedničky

Čím dál více lidí si stěžuje na časté žaludeční nepohodlí. To, co jíme, má klíčový vliv na fungování těla. Potraviny jsou nejlepším způsobem, jak pomoci svému tělu, protože nemají žádné vedlejší účinky. Máte-li ale přetrvávající problémy, svému tělu můžete pomoci i různými práškovými výrobky, které urychlí váš metabolismus.

Bobule camu camu

Nápoj vyrobený z práškových bobulí camu camu pomáhá čistit tělo a podporuje hubnutí. Bobule camu camu, uznávané jako superpotravina, jsou široce používány v kosmetickém průmyslu. Ochranou buněk před oxidačním stresem inhibují procesy předčasného stárnutí. Také stojí za to je zahrnout do stravy. Mají extrémně vysoký obsah antioxidantů.

Doporučený článek:  Bernard Fest letos vyvrcholí koncertem skupiny Kabát

Pro srovnání, z bobulí camu camu dostaneme až 50krát více vitamínu C než z pomerančů, které jsou pro něj známé. Kromě antioxidantů obsahují bobule camu camu serin – aminokyselinu, která podporuje trávení a dobrý stav střev. Dalším způsobem, jak zlepšit fungování trávicího traktu a jak podpořit stav střev, může být rozpuštění ve vodě a pravidelné užívání želatiny. Stimuluje sekreci žaludečních kyselin a tím zlepšuje trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Exotická moringa

Moringa je tropický listnatý strom, který tradičně roste v Indii v oblasti jižních Himálají. Momentálně se již pěstuje v mnoha regionech světa. Ke konzumaci jsou vhodné nejen listy tohoto cenného stromu, ale také lusky a kořeny. Prášek z listů moringy má obzvláště příznivý vliv na metabolismus a stav střev. Obsahuje aminokyseliny potřebné pro správný průběh trávicích procesů. Pomáhá vyrovnat se s metabolickým nepohodlím, normalizovat střevní peristaltiku a pravidelnost pohybů střev.

Doporučený článek:  Naučte se připravit gurmánská jídla jako v luxusní restauraci a za zlomek ceny

Potravinová křemelina je tvořena z rozsivek, to znamená z fosilních vezikulů jednobuněčných řas, a má řadu zdravotních výhod. Stimuluje čištění těla od toxinů, usazenin a parazitů. Má silný antioxidační účinek. Pomáhá vyrovnat se s obtížným dýcháním, zlepšuje čištění krve a dolního gastrointestinálního traktu. Ničí parazity, kteří zůstávají ve střevech, a stimuluje jejich odstranění z těla. Zlepšením stavu střevního mikrobiomu posiluje imunitu.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/food-grade-diatomaceous-earth-4172762, https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1531/diatomaceous-earth, https://www.mindbodygreen.com/articles/health-benefits-of-moringa-powder, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-moringa-powder, https://cs.wikipedia.org/wiki/Moringa, https://healthjade.net/camu-camu/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4296744/, https://joanmorais.com/vitamin-c-for-skin-camu-camu/, https://www.healthline.com/nutrition/camu-camu, https://www.healthline.com/nutrition/foods-that-help-you-heal, https://makeupandbeauty.com/natural-weight-loss-drinks-boost-metabolism/
.

Doporučené články