Neprůstřelná káva zrychluje metabolismus a hubnutí

Káva s označením „bulletproof“ neboli „neprůstřelná“ je pro mnohé záhadou, ale vzhledem k rostoucí popularitě, jak v tuzemsku, tak ve světě, se o ní začíná více mluvit. Je známá pro svou schopnost povzbudit mysl, zvýšit koncentraci a podpořit hubnutí. Co je na ní tak zvláštního a jak ji připravit tak, aby byla skvostná na chuť?

Exotický nádech z Tibetu

Celý koncept „neprůstřelné kávy“ vznikl díky Daveovi Aspreyovi, cestovateli a bohatému blogerovi, který v Tibetu objevil místní tradici dochucování čaje máslem a mlékem. Neodolal a vytvořil svou vlastní kávovou variantu. Rychle se stala světovým fenoménem. Mnozí milovníci kávy ji vychvalují nejen kvůli chuti, ale také kvůli povzbuzujícím účinkům a podpoře hubnutí. Díky tomu se „bulletproof“ káva stala stálicí v top kavárnách v USA i Evropě.

Doporučený článek:  Podvýživa přináší nepříjemné zdravotní potíže. Tělo ocení pravidelný a vyvážený jídelníček

Energetický boost pro každý den

Dave Asprey, mimo jiné také známý svou dietou, zhubl díky své vlastní variantě kávy. Tento nápoj vám nejen dodá energii, ale také napomáhá k rychlejšímu spalování tuků. Asprey tvrdí, že díky „bulletproof“ kávě je jeho mysl ostřejší a lépe se soustředí. Ačkoliv jeho závěry nejsou potvrzeny vědeckým výzkumem, odborníci varují před náhražkou snídaně tímto nápojem, protože by mohly tělu chybět důležité živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na „neprůstřelnou“ kávu?

Chcete vyzkoušet recept Davea Aspreyho? Budete potřebovat:

  • Čerstvě uvařenou kávu,
  • 1–2 lžíce kravského mléka (nebo ghí),
  • 1–2 lžíce kokosového oleje,
  • podle chuti oblíbené koření (např. skořici, kardamom, kakao).
Doporučený článek:  Nedejte podzimní únavě šanci! Sezonní potraviny nakopnou organismus a udrží dobrou náladu

Všechny ingredience vložte do mixéru a smíchejte, dokud nezískáte krémový nápoj s pěnou na povrchu. Nalijte do šálku a pro větší chuťový zážitek přidejte trochu vašeho oblíbeného koření či kakaa.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/bulletproof-coffee-benefits, https://daveasprey.com/how-to-make-your-coffee-bulletproof-and-your-morning-too/, https://www.eatingwell.com/article/7797774/what-is-bulletproof-coffee-and-is-it-healthy/, https://www.bulletproof.com/recipes/bulletproof-diet-recipes/bulletproof-coffee-recipe/
.

Doporučené články