Neprůstřelná káva zrychluje metabolismus a hubnutí

Káva s označením „bulletproof“ neboli „neprůstřelná“ je pro mnohé záhadou, ale vzhledem k rostoucí popularitě, jak v tuzemsku, tak ve světě, se o ní začíná více mluvit. Je známá pro svou schopnost povzbudit mysl, zvýšit koncentraci a podpořit hubnutí. Co je na ní tak zvláštního a jak ji připravit tak, aby byla skvostná na chuť?

Exotický nádech z Tibetu

Celý koncept „neprůstřelné kávy“ vznikl díky Daveovi Aspreyovi, cestovateli a bohatému blogerovi, který v Tibetu objevil místní tradici dochucování čaje máslem a mlékem. Neodolal a vytvořil svou vlastní kávovou variantu. Rychle se stala světovým fenoménem. Mnozí milovníci kávy ji vychvalují nejen kvůli chuti, ale také kvůli povzbuzujícím účinkům a podpoře hubnutí. Díky tomu se „bulletproof“ káva stala stálicí v top kavárnách v USA i Evropě.

Doporučený článek:  Zavařování vytvoří zásoby ovoce a zeleniny na měsíce, díky tomu ušetříme

Energetický boost pro každý den

Dave Asprey, mimo jiné také známý svou dietou, zhubl díky své vlastní variantě kávy. Tento nápoj vám nejen dodá energii, ale také napomáhá k rychlejšímu spalování tuků. Asprey tvrdí, že díky „bulletproof“ kávě je jeho mysl ostřejší a lépe se soustředí. Ačkoliv jeho závěry nejsou potvrzeny vědeckým výzkumem, odborníci varují před náhražkou snídaně tímto nápojem, protože by mohly tělu chybět důležité živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na „neprůstřelnou“ kávu?

Chcete vyzkoušet recept Davea Aspreyho? Budete potřebovat:

  • Čerstvě uvařenou kávu,
  • 1–2 lžíce kravského mléka (nebo ghí),
  • 1–2 lžíce kokosového oleje,
  • podle chuti oblíbené koření (např. skořici, kardamom, kakao).
Doporučený článek:  Přerušovaný půst napomáhá hubnutí a zrychluje metabolismus

Všechny ingredience vložte do mixéru a smíchejte, dokud nezískáte krémový nápoj s pěnou na povrchu. Nalijte do šálku a pro větší chuťový zážitek přidejte trochu vašeho oblíbeného koření či kakaa.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/bulletproof-coffee-benefits, https://daveasprey.com/how-to-make-your-coffee-bulletproof-and-your-morning-too/, https://www.eatingwell.com/article/7797774/what-is-bulletproof-coffee-and-is-it-healthy/, https://www.bulletproof.com/recipes/bulletproof-diet-recipes/bulletproof-coffee-recipe/
.

Doporučené články