Cibulový sirup je zaručený lék na chřipku a nachlazení. Sladkou chuť si oblíbí i děti

Cibulový sirup obsahuje nejen cibuli a cukr, ale také spoustu vitaminů, které mohou pomoci k rychlejšímu uzdravení. Nastává totiž období, kdy se objevují nachlazení nebo chřipky, proto je potřeba podporovat imunitu. Jestli nevíte, jak na výrobu takového sirupu, představíme vám jednoduchý recept. Zjistíte také, jak ho skladovat nebo jak ho používat, abyste se uzdravili.

Cibulovým sirupem proti kašli

Cibulový sirup je lék, který slouží nejen ke zmírnění suchého, ale také vlhkého kašle. Obsahuje látky, které jsou známé tím, že dokážou zabránit rozvoji angíny nebo dalších respiračních onemocnění. Cibulový sirup se dá použít také proti rýmě. Dejte si na chvíli do nosu vatu, kterou jste předtím namočili do sirupu. U malých dětí můžete sirup také použít, jen místo vložení do nosu dětem nosík otírejte.

Doporučený článek:  Petržel oddálí stárnutí a zharmonizuje celý organismus. Skvělá je ve formě šťávy i výživné masky

Jak si ale takový cibulový sirup  připravit? Je to velmi jednoduché. Mnoho lidí ale odrazuje chuť, kterou může cibule mít. Kromě cibule si ale můžete připravit ještě zázvor, česnek a hřebíček. Všechny tyto suroviny pak stačí zalít medem, uzavřít na celý den a čekat, až bude sirup připravený ke konzumaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si sirup připravit krok za krokem

Cibuli, česnek a zázvor si nejdříve oloupejte a nakrájejte na menší kousky. Dejte je do sklenice s hřebíčkem a udělejte vrstvy, aby se suroviny mohly hezky promíchat. Přelijte všechno medem a pevně sklenici uzavřete. Sirup pak odložte na tmavé místo, kde ho nechte ležet po 24 hodin. Jak dlouho takhle sirup vydrží?

Doporučený článek:  Listové těsto je základem mnoha chutných receptů. Připravte si ho sami doma

Nejlepší bude ho skladovat v lednici, ale samozřejmě musí zůstat v původní sklenici. Takto vydrží klidně celý týden. Pokud ho necháte stát při pokojové teplotě, budete ho muset po 2–3 dnech vyhodit. Užívejte pak třikrát denně lžičku sirupu, u dětí by to měly být dvě lžičky. Cibulový sirup si dávejte před jídlem. Poslední lžičku si dejte před spaním, protože tím zamezíte tomu, že budete v noci kašlat.

Zdroj: https://www.seattletimes.com/life/wellness/how-to-make-onion-syrup-to-treat-coughs-and-colds/
.

Doporučené články