Nakládaná rajčata jsou ideální chuťovkou do zimních dní. Proti silné imunitě nebude mít nachlazení šanci

Rajčata jsou oblíbenou zeleninou pro pěstování. Dají se pěstovat na zahradě i na balkoně. Rajčat existuje mnoho druhů. Máme hned několik způsobů zpracování rajčat. Nejčastější je konzumace rajčat ihned po utržení. Další způsob jsou sušená rajčata, kečup, lečo anebo nakládaná rajčata. Nakládaná rajčata pomáhají vyplavovat ze střev nečistoty, zasytí, podporují činnost srdce a posilují imunitní systém.

Vlastnosti nakládaných rajčat

Nakládaná rajčata obsahují spoustu vitamínů (A, E, C, K a vitamín B), mimo jiné i hořčík, železo a vápník. Konzumace nakládaných rajčat nás může ochránit před nachlazením a chřipkou. Díky posílení imunity přečkáme chřipkovou sezónu bez problémů. Nakládaná rajčata jsou bohatá na vlákninu a regulují vstřebávání cukru do krve. Mají vliv i na regulaci krevního tlaku a snížení cholesterolu.

Doporučený článek:  Nadbytek kávy s tělem pořádně zamává. Jasné signály prozradí, že je načase zvolnit
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na nakládaná rajčata

Ingredience

  • 1 kg malých rajčat,
  • 1 litr vody,
  • 2 lžíce octa,
  • 0,5 lžičky soli,
  • 4 stroužky česneku,
  • 2 bobkové listy,
  • pár kuliček pepře,
  • svazek kopru.

V hrnci uvaříme vodu se solí a bobkovým listem. Mezitím, než nám voda začne vřít, omyjeme rajčata a nakrájíme na plátky. Oloupeme česnek a nakrájíme ho na čtvrtky. Připravíme si dostatečné množství sklenic, do kterých chceme rajčata naložit. Postupně začneme vkládat plátky rajčat, česnek, kopr a pepř. Jakmile máme sklenici plnou, zalejeme zeleninu uvařenou vodou se solí a bobkovým listem. Víčko utěsníme a obrátíme sklenice dnem vzhůru. Po pár hodinách můžeme sklenice přemístit do tmavé a chladné místnosti. Pár týdnů necháme rajčata odležet a můžeme servírovat.

Doporučený článek:  Plněné pirohy masovou nádivkou zachutnají celé rodině. Dochutit je lze přesně podle představ

Jak využít nakládaná rajčata

Existuje několik způsobů, jak jíst nakládaná rajčata. Rajčata se dají jíst samotná nebo se používají na přípravu chlebíčků. Můžeme je použít i jako přílohu k večeři nebo jako základ pro rajčatovou polévku.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/how-to-pickle-cherry-tomatoes-234385
.

Doporučené články