Na čistém sporáku je radost vařit. Nekonečnému drhnutí bude konec díky jednoduché metodě

Existuje skvělý způsob, jak vyčistit plynové hořáky. Stačí využít jednoduché metody, které nebudou vaši peněženku stát mnoho peněz. Váš sporák bude vypadat jako nový a vy se nemusíte trápit dlouhým čištěním a používáním škodlivých chemických prostředků, které bývají často drahé.

Kde začít při čištění

V první řadě myslete na bezpečnost. Než se pustíte do práce, ujistěte se, že všechny hořáky jsou studené a vypnuté. Teprve potom je můžete otevřít, jinak vám hrozí nebezpečí. Chcete-li je vyčistit důkladně, je nejlepší je namočit do umyvadla nebo do misky s vodou. Díky tomu se některé nečistoty jednoduše rozmočí a zmizí samy. Později je můžete vyjmout a vyčistit zbylé nečistoty.

Doporučený článek:  Vanilkové aroma odpudí z domácnosti mouchy, komáry nebo pavouky

Dobrou radou je vyčistit sporák vždy po vaření. Tehdy ještě není špína zaschlá a bude se vám čistit velmi snadno. Ušetříte si poté zdlouhavé čištění. A navíc budete mít kuchyni čistou po zbytek dne. Ujistěte se, že po čištění je sporák správně poskládaný, zabráníte tak nesprávnému fungování.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se mastnoty a spálenin

Mastné skvrny nebo spálené zbytky vypadají velmi nevzhledně a navíc mohou nepříjemně zapáchat, když se hořák opět zahřeje. Abyste se jich zbavili, musíte se zásobit obyčejným octem a velkým hrncem. Do misky nalijeme 3 šálky octa a sklenici vody. Dáme hrnec ohřívat, přivedeme roztok k varu a poté hned vypneme. Chladné hořáky vložíme do hrnce se směsí a necháme úplně vychladnout.

Doporučený článek:  Zbylý olej po smažení nepatří do dřezu. Lepší je ho posypat sodou a vyhodit

Po vyjmutí z koupele hořáky osušíme a připravíme na další krok. Nyní je čas vyčistit zbytky špíny. Nemusíte používat žádné abrazivní nástroje, bude vám stačit koule z hliníkové fólie. To bude v tomto případě skvěle fungovat. S dobře tvarovanou koulí třeme všechna dotčená místa a poté namontujeme čisté plynové hořáky spět na sporák.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/cleaning/22870448/how-to-clean-stove-burners
.

Doporučené články