S oparem si poradí léky z kuchyně. Med nebo čajovníkový olej přinesou rychlou úlevu

Chcete se rychle zbavit nepříjemného a bolestivého oparu? Jestliže nemáte po ruce přípravky z lékárny, musíte si poradit doma. Dobrou zprávou je, že vám velmi efektivně pomohou domácí prostředky. Poradíme vám, které ingredience se vám hodí v boji proti oparu. Měli byste je mít neustále po ruce, protože se opar velmi rád vrací. Co můžete použít?

Klasické příznaky oparu

V první řadě se objeví charakteristické svědění kolem úst. Potom přijde intenzivní pocit pálení a vytvoří se malá bulka. Puchýř naplněný tekutinou je typickou záležitostí, která se objevuje opakovaně během celého života. Jakmile se jednou ukáže, už se ho nikdy nezbavíte úplně. Abyste opar rychleji zahojili, musíte použít prostředky z lékárny nebo domácí léky.

Doporučený článek:  Mikrovlnka nám usnadňuje život každý den. Některé věci je ale lepší držet od ní dál

Med je skvělý lék na opar

Med je velmi známý pro své baktericidní a protivirové vlastnosti. Po celá staletí se med používal k urychlení hojení ran (nejen oparů). V tomto případě funguje velmi dobře a dokáže opar zmenšit a zahojit poměrně rychle. Navíc vám jeho vlastnosti pomohou také s nepříjemným svěděním nebo bolestí. A zastaví rozvoj onemocnění. Nechte med na oparu pár minut a opakujte po několik dní.

Zdroj obrázku: Freepik

Zinková pasta působí jako lék

Tato speciální pasta je levný, snadno dostupný a efektivní přípravek proti kožním lézím. Používá se při léčbě virových lézí oparu. Musíte ale zachytit nemoc v počátku. Velkou výhodou je, že zinkovou pastu mohou používat i malé děti a těhotné ženy bez zdravotního rizika. Pastu namažte na postižené místo, které bude efektivně vysušovat, a urychlí hojení.

Doporučený článek:  Správně uskladněná jablka vydrží přes celou zimu. Zůstanou plná vůně a bez poškození

Esenciální olej z čajovníku byste měli mít po ruce

Při virových onemocněních se doporučuje také esenciální olej z čajovníku. Čajovník velmi efektivně bojuje s patogeny, urychluje hojení ran a dezinfikuje rány. Díky těmto vlastnostem zabrání rozvoji infekce a hojení bude mnohem rychlejší. Nejlepší je přidat olej do krému nebo základního oleje, promíchat a vzniklou směs nanést na opar. Bez ředění produkt nepoužívejte!

Zdroj: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/cold-sore-remedies
.

Doporučené články