Dobře průchodné cévy jsou předpokladem dlouhého a zdravého života. Tyhle potraviny je přirozeně pročistí

Zdravé tepny a žíly jsou důležité pro správné fungování lidského organismu. Pokud máte ucpané cévy, koledujete si o velký zdravotní problém. Proto bychom měli všichni o svůj kardiovaskulární systém pečovat. A nejlépe každý den. Začátky mohou být těžké, ale nenechte se odradit, jde přece o vaše zdraví. Proto vám přinášíme přehledný seznam jídel, která čistí tepny a žíly a lidem prodlužují život.

Čočka a její blahodárné účinky

Čočka se řadí mezi málo oblíbenou potravinu v českých kuchyních. Jedná se ale o velmi prospěšnou luštěninu, která může organismu pomoci zbavit se toxinů. Čočka je velkým zdrojem draslíku, který je právě při čištění tepen a žil velmi důležitý. Draslík snižuje hladinu krevního tlaku. Čočka jako taková se doporučuje lidem, kteří chtějí nebo musí omezit konzumaci masa. Je to dáno tím, že tato luštěnina je velmi bohatá na lehce stravitelné bílkoviny.

Doporučený článek:  Brambory si získaly špatnou pověst neprávem. Kalorickou bombu z nich dělají obvyklé přísady

Zázračné artyčoky

Artyčoky byly velmi oblíbenou potravinou ve starověkém Řecku. A nedivme se, jedná se o velmi zdravou potravinu. Artyčoky obsahují cynarin, což je chemická sloučenina, která dokáže výrazně snížit hladinu cholesterolu. Tato sloučenina také mobilizuje játra k větší produkci žluči. A díky tomu je čištění těla od toxinů efektivnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Velmi oblíbený česnek

Zařadíte-li pár stroužků česneku k jídlu každý den, uděláte to nejlepší pro své cévy. Česnek totiž obsahuje allicin, což je aminokyselina s protizánětlivými účinky. Abychom z česneku dostali co nejvíce léčivých látek, je dobré jej rozdrtit či nakrájet na malé kousíčky a vaření omezit na co nejkratší dobu.

Doporučený článek:  Vyvážený jídelníček tělu poskytne všechny důležité živiny a nabízí různorodost

Další potraviny, které ochrání cévy

Mezi další „čističe“ žil a cév bezpochyby patří červená řepa, která podporuje odstranění homocysteinu z lidského těla. Dále jsou velmi dobrým čističem rajčata a šťáva z nich. Rajčata udržují krevní tlak i cholesterol na uzdě.

Zdroj: https://www.fishertitus.org/healthy-living/healthy-living-blog/2016/eat-these-10-foods-to-cleanse-your-arteries/
.

Doporučené články