Myčka šetří čas, některé nádobí do ní však nepatří

Myčka nádobí se stala nezbytným zařízením v dnešní moderní době. Je již nedílnou součástí života, a když se náhodou pokazí, uvědomíme si, jak obtížné a časově náročné je mýt nádobí ručně. Nejenže je to fyzicky namáhavé, ale také se spotřebuje značné množství vody. Správné používání myčky nádobí je klíčem k její dlouhé životnosti. Stačí se naučit ovládat tento spotřebič a zjistíte, že vám nejen usnadní život, ale také vám ušetří čas a peníze.

Vkládání nesprávného nádobí

Jednou z nejčastějších chyb je vkládání nádobí, které do myčky nepatří. Je důležité si uvědomit, že některé materiály se mohou poškodit v důsledku vysokých teplot a agresivních čisticích prostředků. Například litinové hrnce a pánve by měly být myty ručně, protože mycí prostředky určené pro myčky mohou tyto povrchy poškodit. Stejně tak byste se měli vyhnout dřevěnému náčiní, porcelánu od babičky či termohrnkům a ostrým nožům, které se mohou otupit.

Doporučený článek:  Jahody potřebují před konzumací důkladně omýt
Zdroj obrázku: Freepik

Zbytečné oplachování předem

Někteří lidé mají tendenci předem oplachovat špinavé nádobí ve dřezu, než ho vloží do myčky. Tato praxe je zbytečná, protože moderní čisticí prostředky a myčky jsou schopny odstranit odolné skvrny od vaření nebo pečení. Myčka nádobí také slouží jako skvělý dezinfekční prostředek pro nádobí.

Nádobí z nevhodných materiálů

Kromě litinových hrnců a pánví byste se měli vyhnout také některým dalším materiálům. Dřevěná prkénka a dřevěné náčiní by neměla být vkládána do myčky, protože vysoká vlhkost může způsobit jejich rozpadnutí. Plastové nádobí je sice možné mýt v myčce, ale obsahuje prvky, které se mohou uvolnit do ovzduší nebo se přenést na další kusy nádobí a poté se dostat do těla. Plastové nádobí je proto lepší opláchnout ručně.

Doporučený článek:  Díky správnému skladování v lednici vydrží vejce déle čerstvá

Správné používání myčky nádobí je důležité pro její dlouhou životnost a efektivitu. Důkladné prostudování návodu k obsluze a dodržování doporučení výrobce vám pomůže využít všechny výhody tohoto spotřebiče a ušetřit čas a energii při mytí nádobí.

Zdroj: https://www.today.com/food/21-things-you-should-never-put-dishwasher-t108971
.

Doporučené články