Z odřezků z cibule a česneku můžeme vypěstovat novou zeleninu

Neustálé zvyšování cen potravin vede mnoho lidí k velké kreativitě. Hlavně co se týká využití věcí, které jiní považují za odpad. Z mnoha takových věcí, které by v jiném případě skončily v koši, lze znovu vypěstovat zajímavé věci. Myslete na to, když budete krájet zeleninu, jako je salát nebo celer.

Cibule z parapetu

Cibule je spojena se zdravím, a to z velmi dobrého důvodu. Má tak silný balík biologicky aktivních složek, že jej i lékaři považují za antibiotikum. Na podzim stojí za to mít ji po ruce a profylakticky ji přidávat do sendvičů nebo salátů a v případě infekce podpořit tělo sirupem z cibulového základu. Stačí, když nebudete vyhazovat zbytky z odříznutých kořenů.

Doporučený článek:  Slimáky lze chytit do pasti, rostliny ochrání také vaječné skořápky nebo káva

Optimálně byste měli nechat 1,5 cm cibule s malými kořeny a vložit ji do sklenice s vodou. K ponoření kořenů je třeba dostatek vody, méně než jeden fragment cibule by měl být ponořen. Nezapomeňte vodu pravidelně dolévat a vyměňovat. Po několika dnech cibule uvolní nové, silnější kořeny. Když budeme vidět, že kořeny jsou dostatečně dlouhé a silné, můžeme cibuli přesadit do země.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí česnek

Česnek, který se považuje za ještě účinnější než cibule v baktericidním účinku, se rovněž považuje za přírodní antibiotikum. Jeho štiplavá chuť dokonale doplňuje masová a vegetariánská jídla. Na podzim se vyplatí ho používat profylakticky a pravidelně konzumovat v malých porcích. Jeden stroužek česneku k večeři je vynikající způsob, jak posílit imunitu.

Doporučený článek:  Do dveří lednice nepatří vejce ani mléko, naopak pro máslo nebo nápoje jsou vhodné

Česnek, podobně jako cibuli, si můžete vypěstovat i doma. Pokud vidíte, že z nějakého stroužku začíná růst zelený výhonek, stojí za to jej použít pro domácí kultivaci. V prvním kroku, podobně jako v případě cibule, ponořte stroužek česneku do malého množství vody a nechte nejlépe na slunném místě několik dní. Nezapomínejte na výměnu a doplňování vody. Když česnek vyžene zelený, svěží stonek, můžete jej přesadit do květináče.

Zdroj: https://www.mrshappyhomemaker.com/15-foods-that-can-be-regrown-from-scraps/
.

Doporučené články