Mravence lze z domácnosti vyhnat pomocí pudru nebo křídy, účinné je rovněž pivo

Objevit stopu drobných mravenců pochodujících kuchyní nebo je najít v nečekaných koutech domova může být znepokojivý zážitek. Mravenci jsou odhodlaní tvorové, zběhlí v pronikání i do těch nejmenších trhlin a štěrbin, kde hledají potravu a zdroje vody. Naštěstí existují přírodní prostředky, které vám mohou pomoci tyto vetřelce odradit, aniž byste se uchýlili ke škodlivým chemikáliím.

Jak se mravenci dostanou do vašeho domova?

Než se ponoříme do prostředků k jejich odstranění, je důležité pochopit, jak se vlastně mravenci dostávají do našeho domova. Tito vytrvalí tvorové jsou vysoce kvalifikovaní v lokalizaci potenciálních zdrojů potravy a vytváření stezek, kterými vedou členy své kolonie. Zde je několik běžných vstupních bodů, které mravenci využívají:

  • Mezery a praskliny: Mravenci se dokážou protlačit i těmi nejmenšími otvory ve dveřích, oknech a zdech. Zvláštní pozornost věnujte oblastem, kde se do domova dostávají potrubím a kabely.
  • Okna a dveře: Špatně utěsněná okna a dveře jsou dalším častým vstupním bodem pro mravence.
  • Zdroje potravy a vody: Drobky, rozlité tekutiny a neuzavřené nádoby s jídlem jsou magnety pro mravence. Dokážou odhalit i ty nejmenší stopy jídla, a jakmile je najdou, zanechají chemickou stopu, která navede ostatní mravence k pokladu.
Doporučený článek:  Jahodám z vlastní zahrádky se ty kupované nikdy nevyrovnají. Jejich pěstování zvládne i začátečník
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní prostředky k odstranění mravenců

  • Pivo: Naplňte mělkou misku nebo víčka pivem a umístěte je do blízkosti míst, kde se často vyskytují mravenci. Vůně piva mravence přitahuje a ti se nakonec v tekutině utopí.
  • Dětský pudr: Dětský pudr může být účinným přírodním odpuzovačem mravenců. Rozsypte jej v oblastech, kde se vyskytují mravenci, věnujte pozornost vstupním bodům a stezkám. Prášek vytváří bariéru, kterou mravenci nepřekonají, naruší jejich pachové stopy a donutí je hledat alternativní cesty.
  • Křída: Křída funguje podobně jako pudr a může také odradit mravence od vstupu do vašeho domova. Nakreslete křídou čáru kolem vstupních bodů, parapetů nebo jiných oblastí, kudy mravenci vnikají. Uhličitan vápenatý přítomný v křídě narušuje schopnost mravenců sledovat vlastní pachové stopy a zanechává je zmatené a dezorientované.
Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/how-to-get-rid-of-ants/
.

Doporučené články