Chodit s herpesem do lékáren bývá zbytečné. V kuchyních nalezneme osvědčené léky

Když máme nějaký zdravotní problém, jdeme do lékárny, nebo do kuchyně? Mnoho lidí zvolí první možnost. Je to tak správně? Někdy samozřejmě ano, ale jsou i situace, kdy je to v podstatě zbytečné. Místo lékárny stačí zajít do kuchyně. I zde se mohou nacházet osvědčené léky na běžné zdravotní problémy. A jedním z takových je i herpes neboli opar.

Infekční onemocnění

Je jedno, zda budete používat označení herpes, nebo opar. Jedná se o to stejné. O infekční onemocnění, které způsobuje herpetický vir. Vše začíná po několika dnech bez příznaků, kdy na rtu pocítíme brnění a svědění. Místo začne rudnout a opar se pomalu objevuje. Vznikne typický puchýřek, který po nějakém čase praskne. Následuje fáze hojení, rána se zaceluje a po této fázi na rtu obvykle není patrné, že se zde v minulosti opar objevil.

Nejenom lékárna

Kdo se rozhodne řešit herpes pomocí postupů moderní medicíny, zamíří do lékárny pro krémy nebo gely s obsahem antivirotik. Pomoci však mohou také zvýšené dávky vitamínů. Důležité však je myslet i na ochranu později vzniklé ranky nebo tlumení bolesti. To vše dnes nabízejí lékárny. Ale co zmíněné kuchyně? I tam něco najdeme?

Doporučený článek:  Připravte dokonalý guláš, který se rozplyne na jazyku. Díky netradiční ingredienci bude maso nádherně měkké
Zdroj obrázku: Freepik

Droždí

Droždí neboli kvasnice jsou důležitou surovinou hlavně při pečení. Hodí se však i ve chvíli, kdy nás trápí herpes. Stojí pár korun a díky vitamínům skupiny B má obrovskou sílu. A použití? Stačí čerstvé droždí rozmíchat ve vodě, vytvořit pastu a tou opar potírat.

Přírodní antibiotika

Med, cibule nebo česnek. To vše jsou produkty z kategorie přírodních antibiotik. Když se objeví opar, rychle po nich sáhněte. Můžete nejenom zvýšit jejich konzumaci, ale lze je použít i napřímo. Smíchejte česnek, med a cibuli v jemnou pastu, kterou si potírejte rty.

Led

Svědění, bolest, brnění. I takto se může opar projevovat. Pokud chcete tyto příznaky zmírnit, otevřete mrazák a vezměte kostku ledu. Zabalte ji třeba do utěrky a tu přiložte na místo, kde se herpes objevil. Po pár vteřinách přijde potřebná úleva.

Zdroje:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16813459/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7894602/
https://draxe.com/health/how-to-get-rid-of-herpes/
.

Doporučené články