Vlastní okurky můžeme vypěstovat na balkoně v pytli

Představte si, že si užíváte křupavou svěžest domácích okurek, i když máte omezený zahradní prostor. S trochou kreativity a několika základními materiály můžete tuto nádhernou zeleninu pěstovat přímo na balkoně pomocí pytle. Tento článek vás provede procesem pěstování okurek v pytli a umožní vám vychutnat si radost ze sklizně vlastní zeleniny i v městském prostředí.

Výběr a příprava pytle je prvním základním krokem

Při výběru pytle pro rostliny okurek zvolte pevný, prodyšný pytel, který má dostatečné odvodňovací otvory. Vyberte si jeden s kapacitou alespoň 20 litrů, abyste poskytli dostatek prostoru pro vývoj kořenů. Zvažte použití látkových pytlů na pěstování, protože ty jsou lehké, snadno se přesunují a podporují lepší proudění vzduchu.

Doporučený článek:  Nadýchaný tvarohový koláč nikdo neodmítne. Křehkost a jemnost mu dodá tajná ingredience

Než pytel naplníte, dejte jej na požadované místo na balkoně a zajistěte, aby na něj svítilo alespoň šest hodin slunečního světla denně. Pokud je to nutné, umístěte pod něj talíř nebo tác, abyste zachytili přebytečnou vodu.

Naplňte pytel směsí zeminy a kompostu nebo dobře uleželého hnoje, ponechte asi 5 cm místa od vrcholu. Tato směs poskytuje základní živiny a dobrou drenáž. Jemně poklepejte půdu, abyste odstranili vzduchové kapsy a zajistili stabilitu.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná výsadba a péče zajistí bohatou úrodu

Pokud používáte semena okurek, zasejte je podle návodu na obalu. Obvykle byste měli zasadit dvě až tři semena na pytel, rovnoměrně od sebe. Jakmile sazenice vyraší, na každém místě výsadby ponechte ten nejsilnější a zbytek zahoďte. Pokud používáte sazenice, vykopejte v půdě malou díru a opatrně je přesaďte, ujistěte se přitom, že kořeny jsou zakryté.

Doporučený článek:  Ocet s citronovou šťávu vyčistí varnou konvici od vodního kamene

Okurky vyžadují podporu, aby rostly vzpřímeně a šetřily místo. Nainstalujte mříž nebo vložte kolíky do sáčku, abyste vytvořili strukturu pro rostliny okurek pro šplhání do výšky.

Udržujte půdu neustále vlhkou pravidelným zaléváním rostlin okurek. Je nezbytné dosáhnout rovnováhy, vyhnout se zamokření a vysychání. Aplikujte vodu v blízkosti základny rostlin spíše než na listy, abyste minimalizovali vlhkost listů a snížili riziko onemocnění. Navíc každé dva týdny hnojte rostliny vyváženým hnojivem, abyste jim dodali potřebné živiny.

Doporučený článek:  Tahle využití čaje znají jen skuteční znalci. Dobře vědí, o jaký poklad se jedná

Chcete-li podpořit zdravý růst a zabránit přemnožení, rostliny okurek pravidelně prořezávejte. Odštípněte všechny žluté nebo poškozené listy, stejně jako postranní výhonky, které soutěží o živiny. Nechte hlavní listy růst vertikálně podél mříží nebo kůlů a v případě potřeby je jemně zajistěte.

Zdroj: https://www.gardena.com/int/garden-life/garden-magazine/planting-cucumbers-on-the-balcony-tips-and-tricks/
.

Doporučené články