Letošní zimu vás žádné nachlazení neskolí. Zázračný nápoj z řepy předejde každému nachlazení

Řepný kvásek se vyplatí pít nejen v období podzimu a zimy, kdy je naše imunita oslabená, ale během celého roku. Počet výhod konzumace tohoto neobvyklého nápoje je nesčetný a příprava je velmi jednoduchá. Pokud tento nápoj budete pít pravidelně, zajistíte si silnější imunitu.

Posílení celého těla

Řepný kvásek je brilantní produkt pro posílení celého těla a zlepšení krevních výsledků. Stojí za to pít ho nejen během prvních příznaků slabosti nebo nemoci, ale také profylakticky. Je to přirozené posílení imunity a ochrana před viry. K jeho přípravě potřebujete pouze několik ingrediencí dostupných v každém obchodě. Funguje lépe než mnoho farmaceutických léků k posílení imunity, takže stojí za to pít jej každý den.

Doporučený článek:  Nejlepší recept na pirohy tvoří pouhé tři ingredience. Inspirujte se tradičním postupem našich babiček

Řepný kvásek by měl pít každý, kdo si chce udržet zdraví. Lékaři jej doporučují zahrnout do stravy i ve výjimečných situacích, kdy je třeba podpořit tělo. Týká se to anémie, špatných krevních výsledků, těhotných a kojících žen. Řepný kvásek je druh multivitamínu. Obsahuje celou sadu vitamínů a mikroelementů a přírodních probiotik.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na kvásek

Mělo by se však pamatovat na to, že řepný kvásek není totéž jako řepná šťáva. První z nich stojí za to pít každý den, zatímco šťáva konzumovaná ve větších množstvích může způsobit deregulaci trávicího systému. Kvásek má úplně jiné vlastnosti než syrová řepná šťáva, při té je důležité udržovat velkou umírněnost.

Doporučený článek:  Těžký žaludek? Tyto potraviny způsobují jeho ztěžknutí a déle se tráví!

K přípravě budete potřebovat velkou hliněnou nebo keramickou nádobu s víkem, nebo alespoň pětilitrovou skleněnou nádobu. Misku omyjte horkou vodou. Následně vložte do litru vody jednu plochou lžíci soli. Můžete přidat bobkové listy, hřebíček, nové koření a další koření dle vlastního uvážení. Potom vše přiveďte k varu. Následně tímto odvarem zalijte řepu. Budete potřebovat alespoň 2–3 kg nakrájené nebo nastrouhané řepy. Po 7 dnech přelijte do menších lahví a uchovávejte v chladničce.

Zdroj: https://www.pushdoctor.co.uk/nutrition-advice/health-benefits-of-beetroot
.

Doporučené články