Jednoduché bramborové řízky nahradí domácí krokety. Jsou rychlé, chutné i zdravé

Domácí bramborové krokety jsou výbornou přílohou k mnoha oblíbeným pokrmům. Ne vždy ale máme dost času na jejich přípravu. Skvělou alternativou jsou bramborové řízky, k jejichž přípravě jsou potřeba pouze tři ingredience. Brambory jsou u nás velmi oblíbené. Často je připravujeme pečené, vařené, ve formě hranolků nebo pyré. Z brambor můžeme pomocí vajec a cibule připravit pokrm, který může nahradit krokety a vaše rodina si je zamiluje.

Brambory jsou nízkokalorické

Brambory jsou součástí našich pokrmů již dlouhá léta. Považují se za velmi kalorické. Toto tvrzení je ale velmi vzdálené pravdě. Sto gramů brambor má pouhých 73 kcal, což je výrazně méně než u podobného množství krup či těstovin. Brambory jsou zdrojem vlákniny, vitaminů a minerálních látek. Obsahují mimo jiné zinek, fosfor, jód, hořčík, měď, vitaminy A, C a vitaminy skupiny B. Pokud nemáte čas na přípravu tradičních kroket, tento recept vás zachrání. Bramborové řízky se skvěle hodí jako příloha k různým pokrmům.

Doporučený článek:  K výrobě jablečného octa postačí slupky z ovoce a jádřince
Zdroj obrázku: Freepik

Bramborové řízky ze základních ingrediencí

Bramborové řízky jsou rychlé na přípravu a šetrné k peněžence. Potřebujete jen:

  • 1 kg brambor,
  • 2 cibule,
  • 4 vejce,
  • strouhanku,
  • olej,
  • sůl a pepř,
  • pažitku na dochucení.

Jednoduchá příprava bramborových řízků:

Brambory nejdříve uvařte a následně oloupejte. Mezitím co brambory chladnou, dejte vařit vejce. Cibuli nakrájejte na malé kostičky a orestujte dozlatova. Chladné brambory rozmačkejte s vejcem a vytvořte těsto. Potom přidejte cibuli, sůl a pepř. Vše důkladně prohněťte a z vytvořeného těsta udělejte placky, které obalte ve strouhance. Placky následně osmažte z obou stran.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/recipe/85920/potato-cutlets/
.

Doporučené články