Tyhle mušky doma potkat nechcete. Zabydlí se tam, kde je největší špína

Chlupaté můry s dlouhými tykadly jsou zajímavým hmyzem, který se může objevit ve vašem domově. Potkáte ho nejčastěji v kuchyni nebo koupelně, protože ho přitahují odpady a kanalizace. Mluvíme o odpadních muškách, které jsou pro lidské zdraví prakticky neškodné, ale doma je rozhodně tolerovat nemusíte. Díky jednoduchému triku se jich zbavíte během chvilky.

Jak malé mušky vypadají a co je přitahuje?

Odpadní mušky jsou často zaměňovány s ovocnými muškami. Nevypadají přitom příliš podobně, ale jsou stejně malé. Odpadní mušky jsou hnědé, šedé nebo žluté. Mají podsadité tělo, které je z velké části pokryto chlupy. Navíc je poznáte podle dlouhých tykadel, která ovocné mušky nemají. Až příště uvidíte mušky kolem odtoku v kuchyni, podívejte se na ně z blízka. Rychle poznáte, co máte doma.

Doporučený článek:  Aroma a chuť hub nejlépe vyniknou při vhodně zvoleném koření

Tento hmyz potkáte hlavně tam, kde jsou odpady, odtoky a kanalizace. Zbytky jídla, mastnota a další nečistoty jsou skvělým místem, kde se mohou rozmnožovat. Velmi dobrou zprávou je, že se můžete zbavit nejen dospělých jedinců, ale také larev. Ty se určitě nachází v odpadu a měli byste je odstranit dřív, než se stihnou vyklubat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zdravotní pohled na život s odpadními muškami

Odpadní mušky nejsou přímo nebezpečné. Mají jen sací aparát, takže vás nemohou pokousat. To je velmi dobrá zpráva. Horší je, že mohou být nebezpečné pro jedince, kteří mají alergii nebo astma. Při rozmnožování totiž ucpávají odpady, takže bakterie, prach a nečistoty stoupají do vzduchu a mohou vyvolat alergickou reakci nebo astmatický záchvat.

Doporučený článek:  Nezapomeňte připravit svačinku i svým rostlinám. Obyčejná želatina je pro zamiokulkas to pravé

Domácí metoda odstranění nepříjemného hmyzu

Způsob, kterým se tohoto hmyzu zbavíte, je neuvěřitelně jednoduchý. Stačí, když převaříte vodu v konvici a přidáte trochu octa. S touto směsí zalijte odtok nebo odpady, kde vidíte mouchy. Je to velmi jednoduché, ale efektivní. Mouchy totiž horkou vodu s octem rozhodně nepřežijí. A to samé platí také pro jejich larvy.

Zdroj: https://www.thespruce.com/getting-rid-of-drain-flies-2656670
.

Doporučené články