Celer si zaslouží čestné místo v jídelníčku. Podpoří trávení, imunitu a přirozeně hydratuje pokožku

Nejzdravější je syrový, ale můžete jej také přidat do polévek nebo k různým pokrmům s dušeným masem. Celer je jedinečná zelenina, která je stále podceňována, ačkoli její popularita začala trochu růst díky oblíbeným koktejlům. Stačí ji zahrnout do své každodenní stravy a užijete si pár ztracených kil a pěknou pokožku.

Vlastnosti celeru

Celer obsahuje mnoho cenných živin včetně vitamínů, minerálů a vlákniny. V Polsku byl kořenový celer vždy populárnější, ale v kuchyních jižní Evropy, včetně Itálie, je celer první volbou pro ženy v domácnosti. Na základě toho, stejně jako v případě kořenového celeru, polévek a odvarů, se také přidává k omáčkám a dušenému masu.

Doporučený článek:  Sendvič je oblíbenou svačinou nejen do práce. Ne všechny kombinace jsou však správnou volbou

Voda je nejdůležitější součástí celeru. Skládá se hlavně z této složky a její konzumace je nejlepší domácí způsob péče o suchou pokožku a léčby otoků, celulitidy a zadržování vody. Celer hydratuje tělo a zvlhčuje pokožku, podporuje metabolismus tekutin a elektrolytů v těle. Nemyslete si ovšem, že celer dodá tělu jen vodu. Je to zelenina bohatá na vitamíny a živiny a rostlinné antioxidanty.

Zdroj obrázku: Freepik

Cenné ingredience

Celer je skvělým zdrojem vitamínu K, který podporuje správné srážení krve a udržuje zdravé kosti. Celer obsahuje vitamin C, který je důležitý pro imunitní systém a pomáhá absorpci železa z potravy. Je to také zdroj draslíku, který pomáhá udržovat normální krevní tlak a hladké fungování nervového systému. Obsahuje spoustu vlákniny, která pomáhá udržovat zdraví trávicího traktu, zametá usazeniny ve střevech, zlepšuje peristaltiku a zabraňuje zácpě.

Doporučený článek:  Poznejte jedinečné účinky černuchy. Semena i olej působí na zdraví jako zázrak

Hlavními přínosy celeru pro naše tělo jsou lepší imunita, hydratace těla a lepší fungování metabolismu, regulace trávení, také zabraňuje zácpě, omlazuje a zlepšuje stav kůže. Celer je bohatý na vitamín A, což je rozhodující pro procesy regenerace kůže. Tento vitamín pomáhá obnovit kožní buňky a udržovat zdravý a svěží vzhled kůže.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-celery
.

Doporučené články