Kyselina močová je nepřítel kloubů. Pět produktů její hladinu v těle přirozeně sníží

Zvýšená hladina kyseliny močové může způsobit mnoho zdravotních problémů. Největší riziko zaznamenají naše klouby. Naštěstí existují přirozené metody, jak hladinu kyseliny močové v těle snížit. Většina kyseliny močové z ledvin se vstřebá zpět do krve a působí jako efektivní ochrana organismu. Které potraviny jsou nejlepší pro snížení hladiny kyseliny močové?

Jablečný ocet a citronová šťáva jsou nejlepší pro regulaci pH v těle

Kyselina jablečná dokáže způsobit rozpad kyseliny močové a pozitivně působí na pH v těle. Obsahuje také hodně vitamínu C, má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Jablečný ocet většinou používáme při úklidu domácnosti, ale využít ho můžete také pro své zdraví.

Doporučený článek:  Nezapomeňte připravit svačinku i svým rostlinám. Obyčejná želatina je pro zamiokulkas to pravé

Citronová šťáva funguje podobně jako jablečný ocet. Pomáhá neutralizovat kyselinu močovou v těle, doplní vitamín C a podpoří imunitní systém. Každé ráno vymačkejte šťávu z jednoho citronu, zalijte sklenicí teplé vody a vypijte ráno na lačný žaludek.

Zdroj obrázku: Freepik

Třešně a jedlá soda snižují hladinu kyseliny močové

Čerstvé i kompotované třešně obsahují hodně vitamínů a minerálů. Navíc jsou bohaté na flavonoidy, které snižují kyselinu močovou v organismu. Kromě třešní vám pomohou také borůvky, rajčata, jahody nebo papriky. Začleňte tyto druhy ovoce a zeleniny do svého jídelníčku.

Doporučený článek:  Zavařování okurek v troubě je komfortní a rychlé

V jedné sklenici vody rozpusťte půl lžičky jedlé sody. Tu dále rozřeďte v dalších dvou sklenicích vody. Pijte tuto směs během celého dne po dobu dvou týdnů a snížíte tím přirozeně hladinu kyseliny močové ve svém těle. Jedlá soda ji totiž dokáže rozpustit a vyplavit z těla.

Olivový olej není nikdy špatnou volbou

Při výběru olivového oleje v obchodě si dávejte dobrý pozor. Nejlepší je olivový olej lisovaný za studena, který obsahuje nenasycené tuky a vitamín E s protizánětlivými a antioxidačními vlastnostmi. Díky pravidelnému používání olivového oleje v malém množství můžete snížit hladinu kyseliny močové v těle a posílit své zdraví.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-reduce-uric-acid
.

Doporučené články