Oslaďte si život zdravě. Mrkvové dezerty vylepší každé menu vždy novou chutí a tvarem

Máte chuť na sladké nebo očekáváte návštěvu, ale nechcete připravovat neustále stejný dezert? Jestli máte doma dostatek mrkve, můžete si připravit mrkvové dezerty, kterými rozhodně nikoho neurazíte. Mrkvové dezerty jsou zdravé, obsahují málo cukru a dodají nespočet prospěšných vitamínů a minerálů. Poradíme vám, co všechno můžete z mrkve připravit.

Mrkvové dorty

Dorty z mrkve jsou historicky považovány za levnou alternativu ke klasickým sladkostem. Na jejich výrobu totiž potřebujete málo cukru i dalších (drahých) surovin, což bylo dřív velmi důležité. Jestli potřebujete ušetřit, měli byste se naučit recept na mrkvový korpus. Náplň můžete připravit z pudinkového krému, mascarpone, čokoládového krému nebo lehkou verzi z nízkotučného tvarohu a krémového sýra. Podle náplně určíte sladkost a tučnost celého dezertu.

Doporučený článek:  Jednoduchý recept na nakládané okurky, které budou dokonale křupavé
Zdroj obrázku: Freepik

Mrkvové řezy

Nejjednodušším způsobem, jak můžete zpracovat mrkev a vychutnat si vynikající dezert, jsou řezy. Jejich výroba je neuvěřitelně jednoduchá, zvládne ji i začátečník a nepotřebujete žádné speciální vybavení ani drahé suroviny. Navíc si je můžete dozdobit podle vlastní fantazie. Vyzkoušet můžete mrkvové řezy s perníkovým aroma, s pudinkovým krémem se smetanou nebo klasické řezy s čokoládovou polevou. Receptů na mrkvové řezy navíc najdete nespočet.

Mrkvové dobroty k pohoštění

Mezi drobné pohoštění na stůl pro návštěvu můžeme počítat muffiny, šátečky nebo vánoční cukroví. Ano, také cukroví si můžete připravit z oblíbené zeleniny. Nejjednodušší na výrobu jsou ale zaručeně muffiny, které připravíte během chvilky a prakticky bez práce. Mrkvové šátečky jsou na přípravu trochu složitější, ale jistě to zvládnete. A na vánoční svátky můžete své rodině připravit zdravou verzi klasického cukroví, protože do něj nepoužijete žádný cukr! Ať se rozhodnete pro jakýkoli recept na mrkvové dezerty, zajisté si pochutnáte. Přejeme dobrou chuť.

Zdroj: https://insanelygoodrecipes.com/carrot-desserts/
.

Doporučené články