Kvasnice nesmí doma nikdy chybět. Pochutnají si na nich rostliny na zahradě i venku

Zalévání a hnojení nejen hrnkových květin by mělo být součástí každodenní péče. Hnojiva si sice můžeme zakoupit, mnohem lepší ale bude vyrobit si vlastní, u kterých máme jistotu, že neobsahují žádné chemické látky, které by rostlinám mohly ublížit. Jaké rostliny ocení kvasnicové hnojivo? Hotové je během chvilky a hodí se nejen na pokojové květiny, ale také na zeleninu na zahradě.

Vysoká kvalita za nízkou cenu

Kvasnicové hnojivo ocení nejen květiny, ale také vy. Je totiž velmi levné, účinné a snadno dostupné. Vyrobit si ho můžete během chvilky sami doma. Kvasnice obsahují spoustu živin, které si rostliny rády vezmou. Navíc je ochráníte před škůdci i houbovými chorobami. Jaké rostliny můžete droždím zalévat a jak si doma připravit kvalitní hnojivo?

Doporučený článek:  Nezdravý cukr nahradí xylitol nebo stévie

Proč je kvasnicové hnojivo tolik oblíbené? Droždí koupíte v každém obchodě. Jestli máte doma kvasnice, zkuste si vyrobit jednoduché hnojivo a po několika týdnech pochopíte, proč je pro rostliny tak důležité. Obsahuje vitaminy skupiny B, které podpoří rostliny v růstu. Také v nich najdete draslík nebo hořčík, tyto prvky zase ovlivňují zdravý vývoj rostliny. Kvasinky jsou sice houby, ale tyto houby rostlinám neuškodí, naopak.

Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké rostliny můžete takové hnojivo používat?

Kvasnicové hnojivo se bude hodit především na rajčata. Ta jsou plodinou, kterou najdeme ve většině zahrad. Hnojivo z droždí zajistí bohatou úrodu. Rajčata jsou velmi citlivá a mohou je snadno napadnout plísně. Kromě rajčat můžete droždí použít také na okurky, které jsou velmi podobnou plodinou. Rostliny okurek jsou ale často také napadené plísní. Kromě toho bude kvasnicové hnojivo fungovat také na okrasné květiny.

Doporučený článek:  Výslednou chuť nakládaných okurek ovlivňuje teplota láku a použitá sůl

Vyzkoušejte ho na růže, levanduli nebo túje. A kdy ho používat? Hodí se zejména na jaře a na začátku léta, kdy jsou rostliny v plném rozpuku. Co se týče domácích rostliny, kvasnice se hodí na orchideje, které jsou velmi náchylné květiny.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
.

Doporučené články