Káva s citronem je hit, který pomůže zhubnout a udržet pokožku pevnou

Popíjet vodu nebo čaj s citronem je běžné, lidé tímto způsobem hydratují organismus a doplňují potřebné vitamíny a antioxidanty, o jejichž účincích není pochyb. V poslední době roste obliba pití kávy s citronem, protože tato kombinace přináší řadu zdravotních benefitů, především tento nápoj podporuje hubnutí a zpevňuje pokožku. Jaké jsou další důvody, proč jej vyzkoušet?

Káva a citron? Duo, které pomáhá!

Milovníci kávy ví, proč tento nápoj zbožňují. Dodává energii po ránu i během dne, pomáhá s koncentrací a zlepšuje kognitivní funkce, kofein coby stimulant umí rozhýbat střeva i zrychlit metabolismus. Káva nadto obsahuje kyselinu chlorogenovou, což je fytochemikálie, která pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, působí proti rozvoji cukrovky i obezity. Citron je známý významným obsahem vitamínu C a řady B, které spolu s flavonoidy a dalšími antioxidanty působí na posílení obranyschopnosti. K tomu mají blahodárné látky velký potenciál pro boj s toxiny.

Doporučený článek:  Některé druhy zeleniny a ovoce pomohou získat krásné opálení. Tajemstvím je betakaroten
Zdroj obrázku: Freepik

Na hubnutí a pro podporu metabolismu

A proč pít kávu s citronem dohromady? Jedním z deklarovaných důvodů je podpora hubnutí. Káva je totiž sama o sobě silným diuretikem, k tomu kofein zrychluje metabolismus. V kombinaci s citronem je účinek znásoben, podle přívrženců tohoto nápoje je však nutné cvičit a držet dietu. Vlivem toho lze snadno udržet optimální váhu, pomůže i fakt, že pektin obsažený v citronu oddaluje pocit hladu. Vzhledem k tomu není třeba doplňovat prázdné kalorie mezi jídly, což jistě ocení všichni na dietě.

Doporučený článek:  Šetřit na jídle může každý. Řešením jsou levné superpotraviny, které nezruinují rozpočet

Pro hebkou a pevnou pokožku

Dalším významným důvodem, proč pít kávu s citronem, je bezpochyby ochrana pokožky před předčasným stárnutím. Antioxidanty a vitamín C stimulují tvorbu kolagenu, který hraje klíčovou roli při zpevnění pokožky a je pomocníkem v boji s vráskami. Zmíněná kyselina chlorogenová k tomu pleti dodá vláhu a pomůže s prokrvením. Zdá se, že pití kávy s citronem má jen samé výhody. Není vhodné pít tento nápoj po prohýřené noci, protože může dojít k ještě větší dehydrataci organismu. Nadto je nutné dodržet správný poměr, kdy černé kávy by mělo být asi 240 mililitrů, kapek citronu pouze několik.

Zdroj: https://news.yahoo.com/coffee-lemon-latest-weird-wellness-121900514.html, https://www.sciencedirect.com/topics/neuroscience/chlorogenic-acid, https://www.vinmec.com/en/news/health-news/nutrition/is-it-good-to-make-coffee-with-lemon/, https://health.clevelandclinic.org/coffee-and-lemon-can-it-help-you-lose-weight/amp/, https://health.clevelandclinic.org/coffee-and-lemon-can-it-help-you-lose-weight/
.

Doporučené články