Americké borůvky mají speciální požadavky. Po jejich splnění se keře obsypou záplavou plodů

Velké a chutné plody borůvek jsou něco, na co čeká mnoho lidí každé léto. Můžete si je samozřejmě koupit, ale domácí jsou vždycky mnohem lepší. Americké borůvky jsou velmi populární, ale musíte jim poskytnout správné podmínky a péči, aby hodně plodily. Klíčové je zvolit správný termín, ale také množství hnojiva a jeho druh. Podívejme se, na co byste měli dávat pozor a na co nesmíte zapomínat.

Co potřebují americké borůvky pro pevné zdraví?

Borůvky mají šťavnaté plody a chutnají úžasně, ale musíte myslet na pár základních pravidel. Péče o tyto keře není jednoduchá, ale pokud budete vše dodržovat, dočkáte se bohaté úrody. Americké borůvky mají specifické požadavky na půdu, protože potřebují kyselý (pH 3,5–5,0), humózní, propustný a přiměřeně vlhký substrát.

Doporučený článek:  I jedlé houby mohou způsobit otravu. Chyby vznikají už při samotném sběru
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli nebudete mít správně kyselou půdu, nepomůže vám hnojivo, kultivace ani správná poloha k tomu, abyste se dočkali chutných plodů. Ve většině zahrad ideální substrát pro tyto borůvky není, a proto ho budete muset zajistit. V zahradnictví můžete zakoupit speciální půdu pro borůvky, ve které by se jim mělo dařit velmi dobře. I přesto nesmíte zapomínat na hnojení.

Jarní a podzimní hnojení borůvek

Na podzim potřebuje rostlina hořčík, draslík a fosfor. Na jaře myslete na dusík a postupujte ve třech dávkách. Jednu použijte v březnu po odkvětu, druhou začátkem června a poslední koncem července. Dusík stimuluje intenzivní růst keřů, takže díky tomu budete mít velké a hojně plodící keře. Použít můžete dusičnan amonný, síran amonný nebo močovinu v množství 30–50 kg/ha.

Doporučený článek:  První šediny vyděsí každou ženu. Po chemii sahat nemusíte, přirozenou barvu obnoví známá bylinka

Přírodní hnojivo na borůvky použít můžete, ale obecně se to příliš nedoporučuje. Můžete jim dost ublížit, když to neuděláte správně. Jestli to chcete vyzkoušet, použijte zředěný zeleninový kompost nebo roztok ze starého chleba s vodou. Na to budete potřebovat 1,5 kg starého chleba a 10 litrů vody. Nechte pár dní kbelík stát na teplém místě a občas směs promíchejte. Na zalití vždy použijte dva litry roztoku a ovoce budete mít krásné.

Zdroj: https://extension.umn.edu/fruit/growing-blueberries-home-garden
.

Doporučené články