Kuchařka Ludmila: Nevědomky jsem zničila mikrovlnnou troubu. Až v servisu jsem zjistila, kdy ji nesmím zapínat

Nikdy jsem si nemyslela, že se dá mikrovlnná trouba tak jednoduše zničit. Nenapadlo mě, že za určitých okolností ji vůbec zapnout nesmím. Samozřejmě vím, že naprázdno by se zapínat neměla nikdy, to jsem i dodržovala. Nečekala jsem ale, že bych ji neměla pouštět ani tehdy, když do ní dám opravdu velmi málo potravin… To už nyní ví naše čtenářka Ludmila, která s tímto každodenním pomocníkem musela až do servisu.

Každodenní použití

Mikrovlnná trouba byla stoprocentně tím nejvytíženějším kuchyňským spotřebičem, který jsme doma měli. Jakmile jsem se s ní naučila zacházet, hned jsem si ji oblíbila. Mohla jsem v ní jídlo ohřívat, také jsem v ní vařila, rozmrazovala potraviny. Myslím si, že bych se bez ní neobešla. To jsem na vlastní kůži poznala, když jsem ji musela nechat pár dní v servisu.

Doporučený článek:  Neprůstřelná káva zrychluje metabolismus a hubnutí

Pozor na množství jídla

Nikdy by mě nenapadlo, že existuje nějaké minimální množství jídla, které bych do mikrovlnné trouby měla dát. To už nyní vím. A co jsem udělala? Prostě vytáhla z mrazáku dva kousky malin, které jsem se rozhodla rozmrazit a dát do jogurtu. Vše jsem udělala jako vždy. Nastavila program, vložila talířek s ovocem a mikrovlnku zapnula.

Zdroj obrázku: Freepik

Lekla jsem se

Mikrovlnku jsem zapnula, otočila jsem se, ale po chvíli mě vyděsily zvláštní zvuky. Podívala jsem se na mikrovlnku a uvnitř se to jen blýskalo. Hned jsem ji vypnula, otevřela a ucítila velmi nepříjemný zápach. V tu chvíli jsem věděla, že už ji radši nebudu používat a odnesu ji do servisu.

Doporučený článek:  Každý třetí případ rakoviny souvisí s nezdravou stravou. Nebezpečné je i to, co vypadá zdravě

Běžná věc

Co jsem udělala špatně? Vlastně stejnou věc, jako kdybych pustila mikrovlnnou troubu naprázdno. Dvě maliny nebyly z hlediska množství tím, co by dokázalo pohltit danou mikrovlnnou energii. Ta se neměla kam absorbovat a došlo ke stejné situaci, jako bych mikrovlnku postila na prázdno. Nyní už vím, že když už něco ohřívat, tak jenom v dostatečném množství nebo radši vůbec.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek čtenářky Ludmily R., redakčně zkráceno a upraveno.

.

Doporučené články