Hubnutí nemusí být fádní. Chutné kombinace na talíři rozpumpují metabolismus

Nadváha a obezita nejsou věcí estetiky, ale především zdraví. Nadbytečné kilogramy přispívají k přetížení kloubů, srdce a jiných orgánů. Pokud máte pocit, že jste nahromadili nějaká přebytečná zavazadla v podobě tuků, musíte se zamyslet nad změnou modelu výživy a v prvním kroku zahrňte do svého menu dua, která vám pomohou zhubnout.

Kombinace, které vám pomohou zhubnout

Již dlouho je známo, že je důležité nejen to, co jíme, ale také velikost porcí, čas jedení a racionální intervaly mezi ním. Neméně důležitá, zejména ve fázi redukce hmotnosti, je kombinace potravinářských výrobků. Stojí za to věnovat pozornost kombinaci koření a potravin. Například zázvor a skořice mají hřejivý účinek a stimulují metabolické procesy. Infuze zázvoru s přídavkem skořice je jedním z nejlepších nápojů, po kterých se vyplatí sáhnout během redukce hmotnosti.

Doporučený článek:  Pití vody má pravidla. Odborníci radí, jak dodržovat pitný režim správně

Stačí 2–3 cm čerstvého kořene zázvoru a 1/4 čajové lžičky mleté ​​skořice. Zázvor omyjeme, jemně z něj odstraníme slupku a nakrájíme na malé kousky. Přidejte skořici a celé zalijte vroucí vodou. Po vychladnutí je nápoj připraven k pití. Samotná káva působí u mnoha lidí jako druh metabolického katalyzátoru. Pokud vaše střeva v chladném počasí pracují pomalu, sáhněte po kávě s přídavkem kardamomu. Špetka kardamomu přidána do čerstvě mleté ​​kávy, nejlépe před vařením, zesílí hřejivý účinek a urychlí trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Bílé maso a kajenský pepř

Dieta na hubnutí je často spojena s vařenými výrobky bez chuti, ale nemusí tomu tak být. Faktem je, že v procesu snižování hmotnosti se vyplatí vsadit na bílé maso, nejlépe kuřecí, a ne na smažení, ale na vaření a pečení. To ovšem neznamená, že by mělo být bez chuti. Právě naopak, existuje mnoho koření, které má hřejivý účinek a také stimuluje metabolismus. Kromě již zmíněných má takové vlastnosti i kajenský pepř a oblíbené chilli papričky.

Doporučený článek:  Játrům dají zabrat nejenom alkoholické nápoje. Populární lahůdky jsou snadnou cestou k rakovině

Kapsaicin v nich obsažený způsobuje, že konzumace jídel s přídavkem chilli rychleji zasytí. Kapsaicin také zlepšuje střevní peristaltiku a urychluje metabolismus. Nejnovější vědecké poznatky potvrzují, že podporuje i snížení obezity, zejména tuku na břiše. Takže stojí za to přidat jej do podzimního menu. Kuřecí maso s přídavkem kajenského pepře chutná skvěle.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-food-combos-weight-loss
.

Doporučené články