Křupavé řízky připravíme i bez strouhanky. Nahradí ji produkty, které dodají jídlu úplně jinou chuť

Jistě se vám již někdy stalo, že jste chtěli smažit a zjistili jste, že v kuchyni nemáte žádnou strouhanku. Možná jste o tom nevěděli, ale i tento produkt můžete v kuchyni velmi dobře nahradit. Náhradní řešení je navíc většinou ještě zdravější než klasické obalování ve strouhance. Nechte si poradit a prospějete svému zdraví. Navíc si obohatíte jídelníček.

Náhražky strouhanky

Při sestavování nákupního seznamu se velmi jednoduše stane, že zapomeneme zkontrolovat a připsat strouhanku. Jestli ji i přesto zrovna potřebujete a nemůžete běžet do obchodu, můžete využít jednu z efektivních náhražek. Díky nim bude jídlo nejen chutnější, ale také zdravější a hodnotnější na živiny. Podívejme se, jak můžete strouhanku nahradit.

Klasickou směsí na obalování masa před smažením je mouka, vejce a strouhanka. Možná si to nemyslíte, ale ve skutečnosti strouhanku nepotřebujete. Vyzkoušejte sezamová semínka nebo kukuřičné lupínky. Lupínky stačí rozdrtit, abyste v nich mohli maso obalit. Pokud máte děti, zajisté máte neustále kukuřičné lupínky doma. A nemusíte je využívat jen k snídani.

Zdroj obrázku: Freepik

Další možnosti pro náhradu strouhanky v kuchyni

Ovesné vločky jsou ještě zdravější variantou při obalování. Nemůžete je ale použít tak, jak jste je koupili v obchodě. Je zapotřebí je trochu namlít. Tím budou připomínat strouhanku svou strukturou a velmi jednoduše je použijete před smažením. Ovesné vločky nesnesou příliš mnoho tuku na smažení, takže na to musíte myslet. Poskytnou ale hodně živin.

Doporučený článek:  Olivový olej dodá smaženým jídlům charakteristickou chuť. Klíčem je vybrat správný druh

Místo strouhanky můžete zvolit také mandlové lupínky nebo parmazán. Staré italské kuchařky používaly parmazán při obalování místo strouhanky, protože to pro ně bylo levnější, jednodušší a chutnější. Stejně dobře vám ale poslouží také lněné semínko nebo otruby, které hodně připomínají ovesné vločky. Vyzkoušejte příště jednu z těchto možností. Zaručeně si pochutnáte.

Zdroj: https://www.thepioneerwoman.com/food-cooking/cooking-tips-tutorials/g37897245/bread-crumbs-substitutes/
.

Doporučené články