Koření pokrmy nejen dochutí, tělu přináší benefity

Při vaření a pečení si to často neuvědomujeme, ale i běžná koření mají obrovskou moc a vliv na naše zdraví. Stačí, když se naučíte, která z nich jsou nejzdravější a jak působí na lidský organismus. Následující koření máte jistě doma, ale vůbec netušíte, jaké účinky přináší do vašeho těla. Až to budete vědět, budete je jistě používat mnohem více.

Kurkuma

Toto koření obsahuje látku zvanou kurkumin, která působí jako silný antioxidant. Má také protizánětlivé vlastnosti, takže působí blahodárně na celý organismus. Můžete si ji přidat nejen do indických pokrmů, ale také z ní připravit tzv. zlaté mléko.

Doporučený článek:  Rýžový olej je prospěšný pro zdraví, hodí se také ke smažení

Skořice

Antioxidanty a protizánětlivé vlastnosti má také oblíbená skořice. Stačí, když si ji přidáte ráno do snídaně a snížíte si chuť na jídlo na celý den, nastartujete svůj metabolismus a budete regulovat cukr v krvi. Skořice je zázračné koření, i když si ji mnoho lidí vychutnává jen pro její aroma.

Zdroj obrázku: Freepik

Zázvor

Máte-li problémy s trávením, nevolností nebo infekcí v těle, použijte zázvor. Obsahuje látky, které mají protibakteriální a protizánětlivé látky, které vám také pomohou při nachlazení. Jestli chcete posílit svůj imunitní systém, zázvor bude ideální pro vaše zdraví.

Doporučený článek:  Květáku se rozhodně vyplatí dát šanci. Díky jednoduchému triku se zbavíte zápachu během vaření

Oregano

Oregano je bohaté na antioxidanty a pomáhá bojovat proti infekcím. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale oregano používaly jako léčivou bylinku již naše babičky. Akorát se mu v minulosti říkalo dobromysl. V jídle na něj nezapomínejte, protože ochrání zdraví dokonce i vašeho srdce.

Pepř

Toto koření obsahuje piperin, které zlepšuje trávení a podporuje metabolismus. Podporuje také vstřebávání živin z těla, takže se do organismu dostane mnohem více vitamínů a minerálů, když ho použijete v jídle. Zároveň pomáhá snižovat bolest, takže se vám bude hodit při zranění. Myslete na tato koření, až budete příště vařit a ihned budete zdravější.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-healthy-herbs-and-spices
.

Doporučené články