Kamarádky jsou překvapené, čím si barvím vlasy. Doposud si myslely, že se káva pije, ne lije na hlavu

Kávu zná každý. A naprostá většina lidí ji pije. Ale jsou i takoví jedinci, kteří se rozhodnou nalít si ji na hlavu. A to doslova. Až někdy uvidíte ženu s dokonale tmavými vlasy, možná je nemá ani přírodní, ani jich nedocílila chemickou barvou.

Mám dokonalé vlasy, které si barvím sama, zcela přírodně. Kamarádky, ale i další lidé, kterým to řeknu, mě nechápou. Já na tom přitom nevidím nic špatného. Za prvé, to funguje. Za druhé, mi tento odstín velmi sluší, a za třetí, je to velmi levné a pro přírodu ekologické. Tak proč ženy pořád kupují chemii, když si mohou pomoci zcela jinak. Tento můj prostředek na barvení vlasů přitom ženy velmi dobře znají. Jenom ho používají jinak. Prostě ho pijí – ano, to je hlavní, ale určitě ne jediná účel využití kávy.

Doporučený článek:  Ať už mletá, nebo instantní, káva zdraví prospěje. Někdo by se jí přesto měl vyhnout

Káva do vlasů? Proč ne!

Kávu jistě znáte. A také ji jenom pijete? Potom neznáte všechna její využití, která má. Může totiž dobře posloužit i jako barva na vlasy. Proč by také ne. Jistě jako každá žena víte, že když se vám káva kamkoliv vylila, nebylo jednoduché skvrnu odstranit. Tak dobře káva dokáže barvit. Tak proč toho nevyužít? Navíc stojí pár korun, připravit si ji může každý a díky tomu že jde o přírodní produkt, nijak výrazně nepoškozujete vlasy, a už vůbec ne přírodu.

Doporučený článek:  Zázrak mezi oleji: lněný olej prokazatelně napomáhá při léčbě rakoviny a předchází předčasné smrti

Použití je snadnější než u klasické barvy

Ještě jsem zapomněla na jednu důležitou věc. Na to, že použití kávy je i mnohem jednodušší, než pokud jde o barvu klasickou. Stačí totiž uvařit jeden šálek standardního kafe s lógrem. Turka, jak se také jinak říká. Káva by měla být pořádně silná, a tak je vhodné použít dvě vrchovaté lžičky. Káva se takto nechá vychladit, přidá se k ní kondicionér a dále další kávové lžičky, dokud nevznikne pasta potřebné konzistence.

Doporučený článek:  Zásuvka pod troubou má překvapivě praktické využití. Uložit sem plechy je chyba

Vzniklá kávová barvicí pasta se následně už jenom vmíchá do vlasů. Důkladně, aby působila přesně tam, kde působit má. Doba působení je kolem jedné hodiny. Potom není nic jednoduššího, než kávu z vlasů důkladně vymývat. Nejprve pomocí směsi vody a jablečného octa, a potom klasickou vodou. Tak, aby zde žádná nezůstala. Stačí nechat vlasy uschnout a kochat se z toho, jak zajímavou barvu mají. A kolik to stálo? Možná jednotky korun.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
.

Doporučené články