Malá podložka pod baleným masem má důležitou funkci. Jen díky ní si maso skutečně vychutnáme

Při nákupu masa v plastovém obalu objevíme vždy na dně vaničky malý obdélník. Tato podložka je při prodeji masa naprosto nezbytná. Většina lidí přitom vůbec netuší, k čemu slouží. Dnes se možná dozvíte něco nového. Řekneme vám, proč nesmí podložka chybět pod žádným masem, které se prodává v plastové vaničce.

Důležitá funkce malé podložky

Podložka plní v obalu velmi důležitou funkci. Tento drobný obdélník absorbuje tekutiny, které přirozeně vytékají z masa. Díky tomu nebude maso plavat ve šťávě nebo krvi. Navíc chrání maso před množením bakterií. Ideální je pro ně totiž vlhké prostředí, které se minimalizuje díky této podložce.

Doporučený článek:  Červené maso je pro ženy nebezpečné. Zvyšuje riziko obávaného typu rakoviny

Podložka se nestará jen o čistotu, ale také o zdraví. Používání podložek pod maso dokonce kontrolují instituce, které kontrolují jejich kvalitu a vlastnosti. Vzhledem k tomu, že se přímo dotýkají masa, nesmí být závadné, nesmí obsahovat škodlivé látky apod. Všechny podložky jsou vyrobeny z absorpčního materiálu, například silikagelu nebo celulózy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zacházet s čerstvým masem?

Podložka vám ale nezaručí, že budete s masem bezpečně manipulovat. O to se musíte doma postarat sami. Z tohoto důvodu existují pravidla, kterých byste se měli vždy držet. Hlavně syrové maso nikdy neoplachujte pod tekoucí vodou. Krystalky bakterií a syrového masa se rozšíří po celé kuchyni, což zvýší riziko přenosu škodlivých a nebezpečných patogenů.

Doporučený článek:  Chystáte se na guláš? Připravte si český, pivní

Velmi důležitá je také teplota při skladování. Nesmíte maso skladovat při teplotě vyšší než 4 stupně, protože jinak se v něm mohou množit nebezpečné baterie. Maso by se navíc nemělo krájet na stejném prkénku, které používáte na krájení zeleniny, ovoce nebo pečiva. Vyčleňte si v kuchyni jedno prkénko, které bude sloužit jen ke krájení masa. Díky těmto pravidlům se vyhnete zdravotním problémům a vychutnáte si svůj oblíbený druh masa.

Zdroj: https://www.myrecipes.com/summer-grilling/meats/meat-packaging-absorbent-pad
.

Doporučené články