Konec měsíce října se nese v duchu Dušiček nebo Halloweenu podle toho, ve které zemi se nacházíte. U nás se stále dodržuje tradice Svátku zemřelých, zatímco v anglosaských státech slaví Halloween, který je původně keltským lidovým svátkem. Jeho název vznikl z All Hallows Eve, což znamená Předvečer Všech svatých. Jaké dobroty se na oslavu tohoto dne připravují?
Nejděsivější pokrmy
Na Halloween je dovolené připravit vskutku děsivé jídlo. Co třeba si udělat želé ve tvaru lidského oka, bílkové pusinky jako strašidelné duchy nebo čarodějnické prsty s mandlí? Meze se fantazii v tomto případě nekladou, a čím více crazy pokrm bude, tím lépe. Jistě se zavděčíte hlavně dětem, které tento svátek velice prožívají. Co takhle jim připravit duchy z banánů? Je to jednoduché. Stačí oloupat banány, rozkrojit na půlku a na jejich vršek čokoládou nakreslit strašidelný obličej – oči, nos a ústa.
Chybět by neměly ani pokrmy z dýně
Tradičně se jako halloweenská výzdoba používá dýně. Stačí vydlabat její vnitřek, vyříznout děsivě rozšklebený obličej, zapálit svíčku a doplněk před vchod do domu máte hotový. Za temných večerů bude svítit a přitahovat zrak kolemjdoucích. Dýně je ovšem i výborným základem pro krémovou polévku. Vyrobit si z ní můžete i kandovanou dýni, jež zachutná určitě nejen dětem. A vydlabanou dýni lze využít pro servírování halloweenského guláše, jenž můžete uvařit z vepřového či hovězího masa nebo zeleniny.
Mumie z párků
Ani veselé mumie z párků vám nezaberou příliš času. Bude vám k tomu stačit použít vyválené listové těsto, které nařežete na tenké pásky. Jimi omotáte jednotlivé párky tak, aby vypadaly jako mumie. A upečete. Doplníte červeným kečupem, jemným nebo ostrým podle chuti, a halloweenský strašidelný pokrm máte na světě. Když přizpůsobíte tomuto svátku i stolování, bude atmosféra u vás doma skutečně děsivá. Co takhle černé prostírání s pavouky?
Zdroj: https://www.myrecipes.com/holidays-and-occasions/halloween-recipes/halloween-appetizers