Úžasné proti zácpě, skvělé při hubnutí: sušené švestky jsou ideální podzimní svačinkou

Sušené ovoce je skvělou náhradou různých pochutin s umělými přísadami, dochucovadly a aromaty. Na výběr je vždy z velkého množství. Dávejte si ale pozor na obsah cukru. Někdy je sušené ovoce uměle doslazeno a to působí negativně na náš organismus. Máte-li přístup k sušeným švestkám, zkuste si z nich připravit zdravý nápoj.

Vlastnosti sušených švestek

Sušené švestky regulují práci trávicího systému, jsou jedním z nejúčinnějších přírodních léků na zácpu (díky obsahu vlákniny a sorbitolu). Sušené švestky posilují kosti (výzkum naznačuje, že mohou pomoci předcházet nebo oddálit nástup osteoporózy). Díky vysokému obsahu draslíku snižují krevní tlak a doporučují se lidem trpícím hypertenzí.

Doporučený článek:  Po padesátce už tělo nic neodpustí. Z jídelníčku je lepší některé položky úplně vyškrtnout

Sušené švestky dokážou pozitivně ovlivňovat nervový systém. Mohou podporovat hubnutí a poskytovat pocit sytosti. Antioxidanty přítomné v sušených švestkách mají protirakovinný účinek a pomáhají udržovat krásnou a zdravou pokožku. Sušené švestky, ať už koupené, nebo domácí, by se měly pravidelně konzumovat jako zdravá svačina.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy použít švestkovou šťávu

Švestková šťáva se doporučuje zejména pro ty, kteří chtějí regulovat práci trávicího traktu. Stojí za to sáhnout po ní při problémech se střevy. Švestková šťáva je známá především jako účinný přírodní lék na zácpu, a to vše díky přítomnosti vlákniny a sorbitolu, který působí jako přírodní projímadlo a podporuje pravidelnou defekaci.

Doporučený článek:  Drožďový nápoj je nejlepší recept pro krásnou pokožku. Ne vždy ale skutečně prospěje

Ke zvýšení tohoto účinku šťávy by se měla mírně zahřát (ale neměla by být horká). Švestková šťáva pomáhá předcházet srdečním chorobám. Může výrazně snížit krevní tlak, jakož i hladinu „špatného“ cholesterolu. Podporuje také funkci jater a posiluje kosti. Lidé se k ní snadno dostanou na redukční dietě. Účinky se projeví rychle.

Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/benefits-plums, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-prune-juice, https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-plums-prunes, https://www.webmd.com/diet/prunes-health-benefits, https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-plums-prunes
.

Doporučené články