Lepší než káva. Po ránu nakopne organismus obyčejná voda, nastartuje metabolismus i mozek

Pití teplé vody ještě před snídaní bude mít spoustu prospěšných vlastností, o kterých možná ani nevíte. Můžete si zajistit nejen potřebnou hydrataci, ale také se zpomalí stárnutí a naopak nastartujete metabolismus a budete rychleji hubnout. Jakmile se tedy probudíte, dejte si sklenici vody, abyste vyplavili z těla toxiny, a také aktivujete všechny procesy ve svém těle. Jak teplou vodu byste měli vypít?

Proč je voda důležitá ještě před snídaní?

Víte, proč jste ráno žíznivější než jindy během dne? Je to proto, že tělo potřebuje nastartovat a dostat se do pracovního provozu. Co se tedy stane, když denně vypijete ráno sklenici teplé vody? Pokud si nastavíte tento zvyk, můžete se brzy těšit nejen z dostatku energie, ale také budete rychleji hubnout, pokud se o to pokoušíte. I další výhody najdete pouze v teplé vodě, kterou si dáte před snídaní.

Doporučený článek:  Správná strava po tréninku je klíčová pro zdraví i budování svalů

Jaké jsou účinky? Zlepšíte si nejen metabolismus, ale díky dostatku hydratace bude mít pevnou a zdravou pokožku. Poznáte to především na svém obličeji. To se bude hodit zejména v zimě, kdy je pokožka vysušená. Díky pití teplé vody si také zajistíte správnou imunitu a její fungování. Vyplatí se pít vodu nalačno, protože zamezíte bolestem hlavy a zlepšíte si krevní oběh. Ráno tak budete mnohem výkonnější, stejně jako celé dopoledne.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká teplota je ideální?

Máte rádi vodu, ale nikdy jste ji nepili teplou? Studená voda sice může osvěžit, ale tělo bude potřebovat mnohem více energie k tomu, aby ji uvnitř vašeho těla ohřálo. Proto se vyplatí pít ráno teplou vodu, abyste si energii ušetřili. Člověk má teplotu těla cca 36,6 stupňů, takže by voda k pití měla mít podobnou teplotu, ale nesmí být zároveň nižší, než je teplota pokojová.

Doporučený článek:  Plýtvání jídlem je úplně zbytečné. Chytré nakupování a skladování potravin ušetří ročně tisíce korun

Pití teplejší vody zajistí, že se vaše tělo po spánku nastartuje na denní režim snadněji a díky tomu budete mít více energie po celý den. Nemusíte přitom pít čistou vodu, vyplatí se do ní přidat například citron nebo kousek zázvoru, který tak nastartuje metabolismus a podporuje hubnutí.

Zdroj: https://www.realsimple.com/health/preventative-health/benefits-of-drinking-water-in-morning
.

Doporučené články