Hubnutí podpoří tradiční nápoje. Hlavní roli hraje voda, bylinky a šťávy

Nadváha a obezita jsou civilizační nemoci, které trápí vysoké procento nejen české populace, ale lidí po celém světě. Přinášejí řadu zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka 2. typu, vysoký cholesterol, nemoci kardiovaskulárního systému. Je proto v zájmu každého si udržovat zdravou hmotnost. Pomůže vám pití nápojů, do kterých byste to možná neřekli.

Když vás trápí přebytečné kilogramy

Přibrat na hmotnosti není v současné době vůbec složité. Obchody jsou plné jídla a dobrot, které svádějí k nákupu. V zaměstnání velké množství lidí sedí a chybí jim dostatek pohybové aktivity, protože domů se odvezou autem nebo použijí hromadnou dopravu. Není možné se pak divit, že obézních přibývá. A to dokonce už mezi dětmi.

Doporučený článek:  "Když jsem žena, tak bych nezvládla vypít celé velké pivo?" Dotkla se mě poznámka obsluhy v restauraci

Zbavit se přebytečných kilogramů vyžaduje určité sebezapření, vytrvalost, odhodlání i podporu okolí. Drastické diety ale většinou nefungují. Je třeba upravit jídelníček ve prospěch zdravých potravin a do svého denního režimu přidat pohyb navíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomáhá obyčejná voda

Už jsme si řekli, že držet drastickou dietu je zbytečné, protože to většinou dlouho nevydržíme. Pro štíhlou postavu je důležitá voda. Dehydrované tělo ukládá vodu ve formě otoků končetin nebo obličeje. Nedostatek vody vede ke zpomalení metabolismu, což hubnutí neprospívá.

Doporučený článek:  Češi vyhazují stále více potravin. Plýtvání přitom můžeme předejít

Pokud se chcete zbavit přebytečných kil, vypijte alespoň dva litry vody denně. Doplníte tím potřebné tekutiny, které váš organismus potřebuje. Ideální je první sklenici vody vypít po probuzení hned na lačno, protože to nastartuje látkovou přeměnu.

Ovocné a zeleninové šťávy

Zdraví prospěšné jsou šťávy připravené z čerstvého ovoce a zeleniny. Vyplatí se doma mít odšťavňovač, s jehož pomocí takové zdravé nápoje připravíte. Nebo použijte mixér, čímž získáte nápoj s dužinou, ve které je vláknina. Ta prospívá střevům.

Doporučený článek:  Zavařování vytvoří zásoby ovoce a zeleniny na měsíce, díky tomu ušetříme

Vedle těchto šťáv lze vařit nálevy z bylinek, je pomáhají regulovat činnost žaludku a trávicí soustavy, čistí ledviny a játra a odstraňují z organismu toxiny. Pro hubnutí vybírejte byliny, jako je máta, fenykl, kopřiva nebo fenykl.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK572122/, https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/obesity-and-overweight, https://www.cdc.gov/healthyweight/healthy_eating/index.html, https://hub.jhu.edu/at-work/2020/01/15/focus-on-wellness-drinking-more-water/, https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/water/art-20044256, https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/juicing/faq-20058020, https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs
.

Doporučené články