Domácí prostředky zbaví mikrovlnnou troubu zápachu

Mikrovlnná trouba je všestranný kuchyňský spotřebič, který umožňuje rychlé a pohodlné ohřívání a vaření jídla. Časem se však může vyvinout nepříjemný zápach v důsledku rozlití, postříkání a přetrvávajících pachů jídla. Pokud se ve vaší mikrovlnné troubě objevilo nežádoucí aroma, nezoufejte! V tomto článku vám poskytneme účinné tipy, jak se zbavit těchto nepříjemných pachů a udržet vaši mikrovlnnou troubu svěží a čistou.

Pravidelný úklid

Nejzásadnějším krokem v prevenci mikrovlnných pachů je pravidelné čištění. Po každém použití otřete vnitřek vlhkým hadříkem nebo houbou. Na odolné skvrny použijte směs vody a jemného saponátu. Nezapomeňte vyčistit otočný talíř, stěny a strop mikrovlnné trouby. Pravidelné čištění zabraňuje usazování usazenin a zápachu.

Doporučený článek:  Profesionální kuchaři prozradili trik, díky kterému budou palačinky vždy tenké jako papír

Jednou z jednoduchých a účinných metod k odstranění zápachu z mikrovlnky je čištění párou. Naplňte misku vhodnou do mikrovlnné trouby jedním šálkem vody a několika plátky citronu nebo lžící octa. Vložte misku do mikrovlnné trouby a zahřívejte ji na vysokou teplotu po dobu 5 minut. Pára uvolní částečky jídla a pachy, takže je lze snadno setřít hadříkem.

Prášek do pečiva

Jedlá soda je přírodní deodorant, který dokáže zázraky při odstraňování zápachu z mikrovlnky. Nasypte lžíci jedlé sody na vlhkou houbičku nebo hadřík a otřete vnitřek vaší mikrovlnné trouby. To neutralizuje pachy a zanechá vaši mikrovlnnou troubu svěží.

Doporučený článek:  Kvasnice nesmí doma nikdy chybět. Pochutnají si na nich rostliny na zahradě i venku
Zdroj obrázku: Freepik

Roztok octa

Dalším všestranným řešením pro odstranění zápachu je ocet. Smíchejte jeden díl octa s jedním dílem vody v misce vhodné do mikrovlnné trouby a zahřívejte 5 minut. Vytvořená pára pomůže odstranit pachy a přirozené dezinfekční vlastnosti octa vyčistí vnitřek vaší mikrovlnné trouby.

Kávová sedlina

Použitá kávová sedlina může působit jako přírodní pohlcovače pachů. Vložte malou nádobu s použitou kávovou sedlinou do mikrovlnné trouby a nechte ji několik hodin nebo přes noc. Kávová sedlina pohltí nežádoucí pachy.

Doporučený článek:  Květáku se rozhodně vyplatí dát šanci. Díky jednoduchému triku se zbavíte zápachu během vaření

Dřevěné uhlí

Aktivní uhlí je vysoce účinné při pohlcování pachů. Umístěte malou misku aktivního uhlí do mikrovlnné trouby a nechte ho působit přes noc. Aktivní uhlí absorbuje a neutralizuje veškeré přetrvávající pachy.

Zdroj: https://www.southernliving.com/home/how-to-get-smell-out-of-microwave
.

Doporučené články