Domácí prostředky zbaví mikrovlnnou troubu zápachu

Mikrovlnná trouba je všestranný kuchyňský spotřebič, který umožňuje rychlé a pohodlné ohřívání a vaření jídla. Časem se však může vyvinout nepříjemný zápach v důsledku rozlití, postříkání a přetrvávajících pachů jídla. Pokud se ve vaší mikrovlnné troubě objevilo nežádoucí aroma, nezoufejte! V tomto článku vám poskytneme účinné tipy, jak se zbavit těchto nepříjemných pachů a udržet vaši mikrovlnnou troubu svěží a čistou.

Pravidelný úklid

Nejzásadnějším krokem v prevenci mikrovlnných pachů je pravidelné čištění. Po každém použití otřete vnitřek vlhkým hadříkem nebo houbou. Na odolné skvrny použijte směs vody a jemného saponátu. Nezapomeňte vyčistit otočný talíř, stěny a strop mikrovlnné trouby. Pravidelné čištění zabraňuje usazování usazenin a zápachu.

Doporučený článek:  K běžnému úklidu lze použít i některé suroviny z kuchyně

Jednou z jednoduchých a účinných metod k odstranění zápachu z mikrovlnky je čištění párou. Naplňte misku vhodnou do mikrovlnné trouby jedním šálkem vody a několika plátky citronu nebo lžící octa. Vložte misku do mikrovlnné trouby a zahřívejte ji na vysokou teplotu po dobu 5 minut. Pára uvolní částečky jídla a pachy, takže je lze snadno setřít hadříkem.

Prášek do pečiva

Jedlá soda je přírodní deodorant, který dokáže zázraky při odstraňování zápachu z mikrovlnky. Nasypte lžíci jedlé sody na vlhkou houbičku nebo hadřík a otřete vnitřek vaší mikrovlnné trouby. To neutralizuje pachy a zanechá vaši mikrovlnnou troubu svěží.

Doporučený článek:  Ocet je univerzální čistič do celé domácnosti. Některé povrchy ovšem dokáže nenávratně poškodit
Zdroj obrázku: Freepik

Roztok octa

Dalším všestranným řešením pro odstranění zápachu je ocet. Smíchejte jeden díl octa s jedním dílem vody v misce vhodné do mikrovlnné trouby a zahřívejte 5 minut. Vytvořená pára pomůže odstranit pachy a přirozené dezinfekční vlastnosti octa vyčistí vnitřek vaší mikrovlnné trouby.

Kávová sedlina

Použitá kávová sedlina může působit jako přírodní pohlcovače pachů. Vložte malou nádobu s použitou kávovou sedlinou do mikrovlnné trouby a nechte ji několik hodin nebo přes noc. Kávová sedlina pohltí nežádoucí pachy.

Doporučený článek:  Ovocné mušky jsou pohromou každé kuchyně. Jednoduchá past je naláká a nepustí

Dřevěné uhlí

Aktivní uhlí je vysoce účinné při pohlcování pachů. Umístěte malou misku aktivního uhlí do mikrovlnné trouby a nechte ho působit přes noc. Aktivní uhlí absorbuje a neutralizuje veškeré přetrvávající pachy.

Zdroj: https://www.southernliving.com/home/how-to-get-smell-out-of-microwave
.

Doporučené články