Domácí limonády osvěží v horkém létě. Oblíbené druhy si snadno připravíte

Letní sezóna nabízí hodně výhod a jednou z hlavních jsou vysoké teploty a krásné počasí. V horku ovšem potřebujete něco zdravého, co vás příjemně osvěží. Domácí limonády jsou velmi zdravé, plné vitamínů a hydratace. Jestli se chcete v létě něčím osvěžit, měli byste vsadit na jednu z následujících limonád. Je to pro vás mnohem lepší než slazené nápoje nebo alkohol.

Citronová limonáda s mátou

Na tuto limonádu potřebujete šťávu ze 4 citronů a plátky z 1 citronu, 1 litr vody, 2-3 lžíce medu, hrst čerstvé máty a led. Všechno si připravte, smíchejte dohromady a nezapomeňte limonádu podávat s ledem. Citrusy s mátou jsou zárukou toho, že pocítíte osvěžení po jediném doušku.

Doporučený článek:  Káva na vietnamský způsob nadchne milovníky sladkého. Vychutnejte si spojení dezertu a oblíbeného nápoje

Okurková limonáda s limetkou a mátou

Okurky obsahují hodně vody, takže se skvěle hodí do letní limonády. Smíchejte 1 okurku nakrájenou na plátky, šťávou ze 2 limetek, 1 limetku nakrájenou na plátky, 1 litr vody, 2-3 lžíce medu, hrst máty a led. Okurka dodá limonádě nejen další hydrataci, ale také vitamíny a svěžest.

Zdroj obrázku: Freepik

Jahodovo-bazalková limonáda

Na tuto limonádu potřebujete 200 gramů čerstvých jahod (na plátky), šťávu z 1 citronu, 1 citron na plátky, 1 litr vody, 2-3 lžíce medu, hrst čerstvé bazalky a led. Jak vidíte, složení i příprava domácích limonád je neuvěřitelně jednoduchá. A v této také zpracujete domácí jahody, které máte doma.

Doporučený článek:  Řepný sirup posílí imunitu. Připravit si ho můžeme snadno sami

Zázvorová limonáda s pomerančem

Máte-li rádi zázvor a chcete si užít s osvěžením ještě více vitamínů, zkuste tuto limonádu. Potřebujete šťávu z 1 pomeranče, šťávu z 1 citronu, 1 litr vody, nastrouhaný (malý) kousek čerstvého zázvoru, 2-3 lžíce medu, plátky pomeranče na ozdobu a nakonec také led.

Malinová limonáda s mátou

Máte domácí maliny? Připravte si limonádu z 200 gramů čerstvých malin, šťávy z 1 citronu, 1 citronu na plátky, 1 litru vody, 2-3 lžic medu, hrsti čerstvé máty a ledu. Základem pro všechny limonády je čerstvé ovoce, citrusy a čerstvá máta nebo bazalka. S těmito surovinami můžete připravit prakticky jakoukoli limonádu.

Zdroj: https://sugarspunrun.com/homemade-lemonade-recipe/
.

Doporučené články