Bramborová kaše není jen populární příloha. Přidáním máku a cukru vytvoříte lahodnou sladkou večeři

Chcete připravit výbornou večeři, kterou si zamilujete vy i vaše děti? Bramborová kaše nemusí být připravená jen na slano, vyzkoušejte také sladkou variantu s mákem a cukrem. Příprava je velmi snadná a výsledek je extrémně lahodný.

Sladké pokrmy jsou oblíbené především u dětí, ale potěší chuťové buňky i dospělých lidí. Šišky s mákem nebo žemlovka patří k oblíbeným sladkým pokrmům, které se připravují k obědu i večeři. Vyzkoušejte také bramborovou kaši a připravte ji na sladkou variantu.

Příprava je velmi snadná

Bramborová kaše s mákem a cukrem zaujme celou vaši rodinu. Pro přípravu budete potřebovat:

  • 1 kilogram brambor
  • 150 ml smetany
  • 1 lžíci másla
  • sůl a pepř
  • cukr
  • půl šálku máku
Doporučený článek:  Víc než vánoční koření: skořice tělo dokonale zahřeje a odplaví všechen stres pryč

Ze všeho nejdříve si připravte brambory

Umyjte jeden kilogram brambor a oloupejte slupku. Po oloupání vložte brambory do hrnce s vodou a vařte je, dokud nebudou úplně měkké a na dotek se nerozpadnou. Vypněte plotnu a nechte je dojít pod poklicí. Po pár minutách hrnec úplně stáhněte. Ještě teplé brambory rozmačkejte nebo ideálně rozmixujte na jemnou bramborovou kaši.

Ve chvíli, kdy máte bramborovou kaši hotovou, přidejte ještě máslo a smetanu. Dochuťte solí a pepřem jen podle svého uvážení, s tímto kořením to nepřehánějte. Po dochucení můžete přejít k samotnému servírování.

Doporučený článek:  Naučte se připravit bešamel jako profesionál. Experimenty se v tomto případě nevyplatí

Oslaďte bramborovou kaši

Bramborovou kaši naservírujte do hlubokého talíře a připravte si moučkový cukr a mák. Nejdříve posypte kaši mákem, záleží jen na vaší chuti. Poté kaši posypte dostatečně moučkovým cukrem, aby byl celý pokrm dostatečně sladký.

Pokud chcete přidat ještě zajímavou chuť, můžete vyzkoušet například vanilkový cukr nebo trochu skořice. Vaše sladká kaše dostane hned úplně jinou chuť. Takto naservírované jídlo můžete ještě teplé podávat k obědu nebo večeři, skvěle se ke kaši hodí například teplý čaj nebo mléko.

Doporučený článek:  Marináda s colou propůjčí kotletám křupavost a šťavnatost
.

Doporučené články