Konec výmluv. Tu nejzdravější snídani si připravíte snadno, upravit jde podle chuti

Ovesné vločky jsou nejen syté, ale také velmi zdravé. Mají příznivý vliv na trávicí systém, a tím výrazně podporují hubnutí. Existuje mnoho způsobů, jak připravit chutnou kaši, a některé kombinace působí jako pohon a urychlují metabolismus.

Prospěšné ovesné vločky

Odborníci na výživu doporučují jíst ovesné vločky lidem, kteří chtějí z nějakého důvodu zhubnout. Jsou bohaté na vlákninu a jejich konzumace čistí krevní cévy od usazenin cholesterolu. Strava bohatá na oves proto může být prevencí nemocí oběhové soustavy. Kromě toho ovesné vločky snižují hladinu cukru v krvi a celá ovesná semena poskytují fytoestrogeny, které jsou obzvláště cenné pro ženy během menopauzy a postmenopauzy.

Doporučený článek:  Pikantní recepty na podzim zahřejí. Ochutnejte kořeněný mošt nebo batáty s chilli

Odborníci tvrdí, že ovesná kaše je jedním z nejzdravějších produktů, které můžete jíst k snídani. Někdy však v ranním spěchu není čas na vaření. Naštěstí existuje jedno skvělé řešení – večer si můžete připravit kaši, dát ji na noc do chladničky a ráno ji jen zahřát a vychutnat si chutnou a zdravou snídani. Kaše není jen skvělým jídlem, které vám pomůže zhubnout, ale poskytuje také všechny druhy živin, které přinášejí mnoho zdravotních výhod.

Zdroj obrázku: Freepik

Recepty na kaši

Přinášíme vám recept na kaši s arašídovým máslem a chia semínky. Tato kaše je příjemným a skvělým doplněním bílkovin. Chia semínka i arašídové máslo jsou velmi bohatá na bílkoviny, které vám pomohou zhubnout. Budete potřebovat 1/2 šálku ovesných vloček, 1/2 šálku kravského nebo jiného mléka, 1 lžíci arašídového másla, 1 čajovou lžičku javorového sirupu a 1 čajovou lžičku chia semínek.

Doporučený článek:  Domácímu chlebu se nic nevyrovná. Jeho přípravu zvládne i úplný začátečník

Smíchejte všechny ingredience ve sklenici a dobře promíchejte. Následně vložte do chladničky a ráno k této kaši stačí přidat už jen oblíbené ovoce a snídaně je hotová. Skvělým doplňkem k ovesné kaši jsou také konopná semínka, kokosové mléko, vlašské ořechy, lněná semínka. Je to v podstatě na vás, protože při vaření kaše se fantazii meze nekladou, záleží jen na vás, co máte rádi a co preferujete.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-make-porridge-best-breakfast-ever
.

Doporučené články