Vavřínová mast působí na bolesti kloubů i akné. Doma připravená bude mít nejsilnější účinek

Vavřín ušlechtilý je známý hlavně jako bobkový list. Většinou ho používáme při vaření vývarů, ale hodí se také pro zlepšení zdraví. Pomůže vám od bolesti žaludku nebo při nachlazení. Vavřínová mast je úžasná na akné, mrazem vysušenou pleť nebo revmatismus. Podívejme se, jak vám bobkové listy pomohou se zdravím a jak je používat.

Vlastnosti masti z bobkových listů

Vavřínová mast je úžasná na záněty pokožky, odstraňuje drobné otoky a měli byste ji používat na pokožku hlavně v zimě. Chrání před vysušením a podrážděním pleti. Vavřínový olej je velmi užitečný na bolesti kloubů a svalů. Obsahuje také hřebíčkový olej, který má velmi uklidňující a analgetický účinek při revmatických i jiných bolestech.

Recept na domácí vavřínový olej

Olej si můžete připravit z 30 gramů čerstvých nebo sušených bobkových listů a 250 mililitrů olivového oleje. Bobkové listy vložte do láhve nebo sklenice a zalijte je olivovým olejem. Nádobu uzavřete a nechte 14 dní na tmavém místě. Každých pár dnů protřepejte a po dvou týdnech můžete esenciální olej používat a připravit z něj vavřínovou mast.

Doporučený článek:  Trávení v dokonalé harmonii: domácí kdoulová šťáva osladí život zdravě a příjemně zahřeje
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na domácí mast z bobkových listů

Na výrobu této masti potřebujete vrchovatou lžíci bambuckého másla, velkou lžíci vavřínového oleje a 5 až 8 kapek hřebíčkového oleje. V hrnci nechte vařit vodu. Vložte do ní menší nádobu. Nalijte do ní vavřínový olej. Přidejte lžíci bambuckého másla a pár kapek hřebíčkového oleje. Vše důkladně promíchejte. Až se vše spojí, nalijte směs do vhodné nádoby a odložte na chladné místo.

Mast je připravená k použití, jakmile ztuhne. Všechny ingredience na vavřínovou mast najdete snadno v drogerii nebo v lékárně. Koupit si ale můžete také hotovou vavřínovou mast, protože na trhu najdete hned několik krémů a mastí z bobkových listů. Domácí produkt ale bude samozřejmě mnohem lepší a nebude obsahovat žádné látky, které nedokážete vyslovit.

Zdroj: https://freshmommyblog.com/the-ultimate-homemade-healing-salve/
.

Doporučené články