Cibulový odvar ocení na podzim každý. Nachlazení rychle odezní, organismus najde znovu rovnováhu

Odvar z cibulových slupek znaly už naše prababičky. Možná si ještě pamatujete, že se s nimi barvila vajíčka na Velikonoce, avšak to není jeho jediné využití. Má také mnoho zdravotních výhod a pomáhá zmírňovat příznaky nachlazení. Je zdrojem hořčíku a draslíku a spousty antioxidantů. Jak si odvar vyrobit doma a jak ho používat?

Mají mnoho cenných vlastností

Cibulové slupky mají mnohé zdravotní přínosy, takže je chyba je jen tak házet do koše. Najdeme v nich hořčík, který je zodpovědný za správnou činnost srdce a nervového systému. Dalším důležitým minerálem je draslík, který je zodpovědný za regulaci krevního tlaku a řízení svalové funkce. Antioxidanty napomáhají očistit tělo od toxinů.

Doporučený článek:  Dokonalé perníčky nejen na Vánoce: s tímto receptem budou nádherně vláčné a hladké

Další výhodou cibulových slupek je, že pomáhají v boji proti nachlazení a mají antibakteriální vlastnosti. Kromě toho se uplatňují v boji proti kašli. Zajímavé je, že slupky cibule jsou antialergické a pomáhají zmírňovat příznaky spojené s astmatem a infekcí horních dýchacích cest. Nálev z cibulových slupek navíc působí proti rakovině a zabraňuje vzniku cukrovky 2. typu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odvar připravit?

Příprava blahodárného léčivého odvaru z cibulových slupek není vůbec složitá. Stačí vzít litrový hrnec a nalít do něj vodu, poté vložit hrst cibulových slupek a přivést vše k varu. Po chvíli plamen ztlumte a vařte asi čtvrt hodiny. Nakonec odvar sceďte a pro lepší chuť oslaďte lžičkou medu. Během dne byste měli vypít jeden hrnek.

Doporučený článek:  Šťáva z kopřiv pročistí krev a zpevní pokožku. Doma připravená přinese nejlepší účinky

Cibulový výluh můžete také inhalovat, pokud vás trápí ucpané dutiny. Stačí litrem vody spařit v hrnci půl hrsti slupek, naklonit se nad něj a hlavu si překrýt ručníkem nebo větší utěrkou. Vdechujte teplou páru, zbaví vás zánětu a uvolní sliznice. Pokud si připravíte macerát z hrsti slupek a 300 ml vody, získáte přírodní prostředek k léčbě akné, vřídků, plísní i kožních vyrážek. Do vychladlého macerátu namáčejte vatový tampon a přikládejte na postižená místa.

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/6-onion-peel-tea-benefits-thatll-convince-you-to-save-those-onion-skins-2299316
.

Doporučené články