Hřebíček se často spojuje s Vánocemi, ale používat byste ho měli během celého roku. Tato jedinečná bylina vám pomůže s mnoha zdravotními problémy. Můžete ho používat jako žvýkačku nebo prostředek proti vráskám. Hřebíčkový nálev bohužel není pro každého. S čím vám pomůže a kdo by se mu naopak měl vyhýbat?
Recept na hřebíčkový nálev
Nálev si můžete doma připravit velmi jednoduše. Stačí, když jednu čajovou lžičku hřebíčku zalijete 200 ml vroucí vody. Poté přikryjte a nechte 7 minut louhovat. Po této době je nálev připraven k použití. Máte-li mletý hřebíček, budete potřebovat 2 lžičky hřebíčku, které zalijete 200 ml vroucí vody. Přikryjte a nechte 10 minut louhovat. Poté můžete nálev použít.
Vlastnosti hřebíčkového nálevu
Hřebíček se skvěle hodí pro odstranění parazitů z těla. Stačí, když smícháte 10 gramů hřebíčku a 100 gramů lněného semínka. Směs zapijte polévkovou lžící vody. Druhý den zvyšte dávku na dvě polévkové lžíce a další den na tři. Využít ho ale můžete také na hubnutí. Hřebíček se stará o zrychlení metabolismu a reguluje hladinu cukru v krvi. To přímo pomáhá s hubnutím.
Pozitivní vliv má ale také na vrásky a zuby. Hřebíčkový olej by se na pokožku neměl používat přímo, protože může dojít k podráždění. I přesto byste ho na obličej používat měli. Pomáhá s akné, lupénkou a vráskami. Jestli vás bolí zuby, měli byste si udělat hřebíčkový nálev, anebo jednoduše vzít celý hřebíček a rozkousat ho. Bolest během pár minut zmizí.
Na co si dát pozor při používání?
Hřebíček obsahuje eugenol, který by mohl interagovat s některými léky, například léky s warfarinem. Hřebíček také ovlivňuje hladinu cukru, a proto by ho neměli používat lidé s cukrovkou. Myslete také na to, že konzumace čistého hřebíčkového oleje je toxická a může vést k závratím nebo kómatu. Hřebíčkový nálev by neměly konzumovat těhotné a kojící ženy.
Zdroj: https://www.marham.pk/healthblog/benefits-of-drinking-clove-water-for-skin/