Chrusty patří k masopustu i Velikonocům. Recept s pivem zachutná nejen milovníkům sladkého

Chrusty jsou obdobou našich božích milostí. Proto se hodí tuto pochoutku připravit na Velikonoční pondělí a masopust. Mnozí lidé jedí chrusty pouze jednou do roka. Pokud přemýšlíte, jak se vyhnout problémům při přípravě těsta, stačí znát tento osvědčený recept a pár tipů. Můžete zkusit i netradiční chrusty s pivem.

Těsto je potřeba „tlouct“, aby bylo jemné a nadýchané

Tento dezert se spojuje s masopustem a mnoho lidí ho právě jí v tomto období. Proto je dobré znát recept, jak chrusty připravit. Od ostatních dezertů se chrusty liší vzhledem, který připomíná chutné mašličky. Velmi důležitou fází přípravy je „tlouknutí“ těsta. Díky tyčince a válečku bude těsto provzdušněné a následně krásně křupavé a nadýchané.

Doporučený článek:  Jablka se neztratí ve sladkých dezertech, vyniknou také k masu
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na jedinečné pivní chrusty

Recept na pivní chrusty si oblíbí jak milovníci sladkostí, tak i piva. Jejich příprava je velmi jednoduchá a stačí pouze pár ingrediencí.

Potřebné ingredience:

  • 2 hrnky pšeničné mouky,
  • 4 žloutky,
  • 2 lžíce cukru,
  • 0,5 šálku světlého piva,
  • 1 lžíce studeného másla.

Postup přípravy:

Nejdříve oddělte bílky od žloutků. Abyste bílky nevyhazovali, můžete udělat třeba domácí pusinky. Žloutky vyšlehejte s cukrem, aby byla směs hladká a nadýchaná. Směs přendejte do větší mísy a přidejte mouku s máslem. Pomalu přilévejte pivo a stále těsto míchejte. Po umíchání položte těsto na stůl a několik minut hněťte. Sem tam uhoďte do těsta, aby se v něm vytvořily vzduchové bubliny. Nakonec byste měli získat elastické těsto, které rozválejte a vykrojte obdélníky o velikosti několika centimetrů. Doprostřed obdélníku udělejte nožem zářez, kterým provléknete jeden konec těsta. Tím získáte charakteristický vzhled. Rozpalte pánev s olejem a postupně chrusty do oleje vkládejte. Po vytažení z oleje je nechte okapat na papírové utěrce.

Zdroj: https://www.everyday-delicious.com/faworki-recipe/
.

Doporučené články