Dobře poskládané nádobí v myčce zajistí nejlepší účinky při mytí

V moderní domácnosti má svou důležitou roli myčka nádobí, která značně zjednodušuje práci v kuchyni. Zatímco ručním nádobím člověk tráví celé desítky minut, myčka to zvládne za něho, čímž uspoří i spoustu času, který pak je možné věnovat něčemu užitečnějšímu. Máte představu o tom, jak byste měli nádobí do myčky správně skládat?

Proč je důležité vhodně uložené nádobí v myčce

Jen za předpokladu, že nádobí bude v myčce dobře poskládáno, je možné počítat s tím, že ho myčka také správně umyje, aby všechno bylo dokonale čisté. Lidé často při tom chybují a pak se diví, že je nádobí umyté nedostatečně, takže pak musejí mycí program opakovat. Nádobí nesmí během mycího cyklu na sebe narážet, aby se nepoškodilo. To pak vede k jeho delší životnosti.

Doporučený článek:  Příští úrodu jahod vám budou všichni sousedé závidět. Jediný trik zajistí velké a šťavnaté plody
Zdroj obrázku: Freepik

Tipy na uspořádání nádobí v myčce

Určitě chcete, aby myčka nádobí umyla nádobí pořádně hned napoprvé. Proto byste měli dodržovat určitá pravidla, která k tomu povedou. Co je třeba udělat jako první? Nádobí byste měli zbavit zbytků jídla. Nemusíte ho však oplachovat, stačí, aby na něm nezůstaly kousky, které by pak zanášely filtr nebo odpadní hadici.

Při ukládání nádobí do myčky je třeba ho položit tak, aby proud vody mohl volně proudit mezi jednotlivými kusy talířů, hrnců, příborů, sklenic a kastrolů. Velké nádobí patří na dno myčky, menší části by měly být umístěny nahoře. Když tento postup budete dodržovat, docílíte kvalitně umytého nádobí.

Doporučený článek:  Správné skladování zajistí, že si káva uchová své jedinečné aroma. Lednice je přitom nejhorší místo

Jak ukládat šálky a sklenice

Pro kvalitní umytí šálků a sklenic je třeba je dát vzhůru nohama, protože voda bude volně protékat jejich vnitřkem a nebude se zde hromadit. Nádobí by nemělo být hodně u sebe, protože by se proud vody mohl zablokovat, což by snížilo účinnost mytí. Také byste ho neměli stavět vodorovně, protože pak by například na talířích zůstávaly neumyté zbytky jídla. Jejich správná poloha je kolmá.

Zdroj: https://www.rd.com/list/how-to-load-dishwasher/
.

Doporučené články