Čerstvě nasbírané bylinky jsou pokladem pro zdraví. Dobře působí na tlak, imunitu i migrény

Bylinkové čaje jsou po staletí známé při léčbě řady nemocí a onemocnění. Při procházce loukami nebo zahradou se určitě vyplatí sbírat toto živé bohatství přírodní medicíny. V dnešním článku vám řekneme, které bylinky zvolit.

Vliv na naše zdraví

Bylinky mají vynikající vliv na naše zdraví. Jsou také nepostradatelným doplňkem k základům bylinkových čajů a domácí tinktury. Pomáhají snižovat krevní tlak, porážejí vysoký cholesterol, potlačují sezónní alergie. Mnoho sezónních plodů, květin a rostlinných prvků má také příznivý vliv na naše zdraví a stojí za to je používat, když jsou čerstvé.

Doporučený článek:  Zázračný tymián je nepostradatelné koření i cenný lék. Bylinná tinktura nesmí chybět v domácí lékárničce

Bylinky prodlužují mládí díky obsahu antioxidantů. Tyto antioxidanty chrání naše buňky před destruktivními účinky volných radikálů. Antioxidanty obsahují heřmánek a černý bez. Ty pomáhají při průjmu a žaludečních problémech. Rostliny bohaté na třísloviny, jako jsou malinové a ostružinové listy nebo dubové listy, mají adstringentní účinek v trávicím systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Co sbírat v létě

Obklady z letního kvetoucího měsíčku lékařského se používají na těžko se hojící rány a popáleniny, jakož i na otoky a modřiny. Jeho protizánětlivé a uklidňující účinky jsou v přírodní medicíně známy již po staletí. Modrá chrpa je přirozeným regulátorem krevního tlaku díky svým diuretickým vlastnostem. Infuze této rostliny se také používá v průběhu konjunktivitidy. Podporuje práci žaludku a jater.

Doporučený článek:  Bylinky pokrm skvěle dochutí, v nadměrném množství jsou však na škodu

Čaj z levandule je vynikající způsob, jak zlepšit náladu a relaxovat. Tato bylina také posiluje naši imunitu, zmírňuje migrény, poruchy trávení a také zlepšuje laktaci u kojících žen. Červenec je obdobím kvetení lípy. Květy tohoto stromu se používají při léčbě infekcí horních cest dýchacích díky uklidňujícímu účinku obsažených silic. Mají také protizánětlivý účinek. Lipové květy jsou skvělé pro přípravu čaje, tinktury a domácího sirupu.

Zdroj: https://www.bestrecipes.com.au/easy-dinners/articles/guide-summer-herbs/nmcio9r3
.

Doporučené články