Brownies s avokádem a banány jsou lehkým a zdravým dezertem

Ať už držíte dietu, nebo zkrátka chcete, aby byla vaše sladká tečka o něco nutričně vyváženější než klasický moučník, tento recept na zdravé brownies se vám bude určitě hodit.

Co vlastně jsou brownies

Brownies jsou vlastně přepečená čokoláda. V ideálním případě by měly být na povrchu křupavé a uvnitř vláčné až tekoucí, ale v žádném případě ne syrové.

Tento dezert je sám o sobě vcelku jednoduchý, ale jak vyplývá z jeho popisu, není zrovna výživově vyvážený. V dnešní době je ale čím dál častější si recepty dle potřeby upravovat a s takzvanými fit nebo zdravými recepty se roztrhl pytel. V tom dnešním použijeme například avokádo nebo banán.

Doporučený článek:  Sváteční menu zajímavě doplní netradiční snídaně: cuketové rolky, plněná šunka nebo špenátová roláda
Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchý recept na avokádové brownies

Na upečení tohoto zdravého dezertu budete potřebovat jen pár ingrediencí. Nachystejte si 1 avokádo a 2 banány (vše správně zralé), asi 100 gramů hořké čokolády (s co nejvyšším podílem kakaa), 2 vejce, 1 a půl hrnku ovesných vloček, lžičku prášku do pečiva a dle chuti můžete přidat i vlašské ořechy.

Hned na začátek si dejte předehřát troubu na 180 stupňů. Také si v tuto chvíli můžete nachystat formu, kterou byste měli vyložit pečicím papírem. Pokud si chcete být úplně jistí, že vám půjde moučník dobře vyjmout, přidejte trochu oleje na vymazání.

Doporučený článek:  Naučte se připravit bešamel jako profesionál. Experimenty se v tomto případě nevyplatí

Když máte všechny základní kroky za sebou, můžete se vrhnout na samotnou směs. Nejprve smíchejte vločky s práškem do pečiva. Avokádo rozmělněte pomocí vidličky nebo mixéru a přidejte k němu rozmačkané banány spolu s vejci. Směs míchejte, dokud se nespojí. Postupně tuto vlhkou směs spojte s vločkovou směsí. Nakonec přidejte nasekanou čokoládu a ořechy.

Směs už stačí jen nalít do formy a péct zhruba 30 minut. Po upečení nechte moučník pomalu vychladnout, aby se nepropadl.

Teď už stačí pouze ochutnat a užívat si přísunu vitamínů a minerálních látek obsažených v této dobrotě.

Zdroj: https://www.wellplated.com/avocado-brownies/
.

Doporučené články