Elixír krásy a zdraví je ukrytý v zelenině. Připravte si 3 jedinečné koktejly

Koktejly na bázi ovoce a zeleniny jsou skvělým zdrojem vitamínů a vlákniny. Pro mnoho lidí je to způsob, jak zůstat mladý a udržet si zdraví. Navíc většinu ze složek, které se nacházejí v těchto receptech, máte určitě doma. Recepty jsou velmi jednoduché.

Recepty na koktejly

Na první koktejl budete potřebovat hrst špenátu, 1 okurku, šťávu z jednoho citrónu a 200 ml vody. Špenát důkladně omyjte a vložte do mixéru. Okurku oloupejte, nakrájejte na menší kousky a přidejte ke špenátu. Zeleninu zalijte vodou a citrónovou šťávou a důkladně promíchejte. Špenát obsahuje vitamíny A, C, K1, železo, kyselinu listovou, hořčík a vápník. Na další koktejl budete potřebovat 3–4 zralá rajčata, 1 střední cibuli, kousek celeru a petrželky, podle chuti můžete přidat sůl a pepř.

Doporučený článek:  Neobyčejné bramboráky obohacené o chuťově dokonalé suroviny

Rajčata oloupejte. Cibuli, celer a petrželku oloupejte a nakrájejte na menší části. Potom veškerou zeleninu vložte do mixéru a důkladně rozmixujte. Na samotný konec můžete koktejl dochutit solí a pepřem. Výsledná chuť vám bude připomínat hustý rajčatový krém. A jako poslední vám přinášíme recept na koktejl z červené řepy a jablek. Budete potřebovat 2 řepy, 2 jablka, šťávu z jednoho citrónu, 500 ml vody a trochu medu.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava koktejlu z řepy a jablek

Řepu a jablka oloupejte, nakrájejte na menší kousky a vložte do mixéru. Vše zalijte vodou a citrónovou šťávou a důkladně promíchejte. Hotový koktejl můžete obohatit trochou medu nebo jiného sladidla. Tento koktejl obsahuje vitamíny B, C, A, E a K. Červená řepa je bohatá na železo, draslík a hořčík, v jablku zase najdeme vitamín C a betakaroten, lutein, zeaxanthin, kryptoxanthin a flavonoidy.

Doporučený článek:  Použijte nasbírané houby originálním způsobem. Zabalte je do čerstvých palačinek místo tradiční marmelády

Aby měla koktejlová strava opravdu význam, měla by se dobře naplánovat. Stojí za to připomenout, že většina smoothie by se měla připravovat na bázi zeleniny. Ovoce by mělo být jen malým doplňkem. Aby se tělu poskytly různé vitamíny a přiměřené minerální hodnoty, je také třeba zaměřit se na rozmanitost. Měli byste sáhnout po různých druzích a vyhnout se monotónnosti.

Zdroj: https://www.acouplecooks.com/vegetable-smoothie-recipes/
.

Doporučené články