Domácí bylinná mast uleví při bolesti kloubů i zad. K výrobě postačí pouhé dvě ingredience

Vepřové sádlo bylo kdysi základem každé domácí masti. Někteří lidé jsou dnes touto metodou znechucení, ale pravdou je, že vepřové sádlo s přidanými bylinkami je hodnotnější než mnohé masti kupované v lékárnách. Vepřové sádlo s bylinkami má velké množství využití, ale nejlépe bude fungovat na bolavé klouby a svaly.

Příprava masti

Jako první musíte nechat roztát kostku sádla na mírném ohni. Poté k němu můžete přidat vhodné bylinky. Velmi oblíbené masti se vyrábějí z heřmánku, měsíčku nebo kostivalu. Doporučená dávka jsou 2–3 hrsti čerstvých bylin. Po důkladném promíchání bylin s mastí by se výsledná mast měla přenést do skleněných nádob a odložit na chladné místo na 24 hodin.

Doporučený článek:  Přichází doba bezinek. Domácí šťáva posílí organismus před zimou a zažene každé nachlazení

Pokud se staráte o analgetický účinek, je nejlepší namazat bolavé místo mastí 2–3krát denně. Stojí za to připomenout, že vepřové sádlo, na rozdíl od sádla z lékárny, má mnohem kratší trvanlivost. Sádlo, jako každý tuk, se může stát zatuchlým, takže se určitě musí skladovat v chladničce. Pokud chcete prodloužit trvanlivost vepřového sádla, můžete k masti přidat kyselinu benzoovou, která působí jako konzervační látka.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití masti

Nejběžnějším použitím vepřového sádla je na bolest kloubů, svalů, kolen a zad. Pravidelně používané vepřové sádlo může také zlepšit stav pokožky. Bude díky němu pružnější, vypjatější a zářivější. Pozoruhodný je i účinek vepřového sádla proti vráskám. Využít mast můžete na křečové žíly, modřiny, drobné rány, kousnutí od komára, jizvy po menších zákrocích, akné, zánět kůže a ekzém.

Doporučený článek:  Po těžkém jídle uleví bylinná tinktura, jejíž kouzelné složení přinese rychlou úlevu

Mast ze sádla by se neměla používat déle než 10–14 dní. Pamatujte, že mazání vepřovou mastí nenahradí návštěvu specialisty. V případě extrémně bolestivých nebo dlouhotrvajících příznaků byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře, který vám poskytne vhodnou léčbu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/diy-herbal-salves
.

Doporučené články