Všechny součásti myčky potřebují pravidelné čištění. Spotřebič bude pracovat déle a lépe

Myčka nádobí je v mnoha domácnostech již neodmyslitelnou součástí. Šetří čas, práci i peníze. Je ideální pro toho, koho nebaví stále umývat nádobí v ruce. Protože se ale jedná o elektrický spotřebič, je třeba jí věnovat také pravidelnou péči, aby se prodloužila její životnost. Víte, jak vyčistit v myčce místa, která jsou špatně dostupná?

Čistota je základem

Protože myčka nádobí používá vodu, je tvorba vodního kamene jedním z problémů, které je nutné řešit. Kromě něho byste ale měli pravidelně čistit také filtry, trysky, čerpadla a hadice. I do nich se přece dostávají zbytky jídla, které mohou být zdrojem nepříjemného zápachu a zhoršené kvality mytí nádobí. Když se i těmto prostorům dostane náležité péče, myčka nádobí vám poděkuje delší životností a lepším mytím nádobí.

Doporučený článek:  Zátka na láhvi s olejem usnadní jeho nalévání

Jak čistit filtr

Filtr má v myčce nádobí důležitou roli. Zachytává zbytky potravin z nádobí během mycího cyklu. Čistit byste ho měli jednou za čtrnáct dní, ale klidně i jednou za týden. Musíte vyjmout filtr z myčky a kartáčem ho umýt pod proudem teplé vody. Tím ho zbavíte nánosu špíny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak čistit trysky

Ucpat se zbytky jídla mohou i trysky. Pak vám pochopitelně myčka na nádobí nebude správně fungovat. K jejich vyčištění byste si měli nachystat jehlu nebo malou mycí štětku. Tak se zbavíte usazenin a trysky budou opět volně průchodné.

Doporučený článek:  Pálení žáhy zmírní jedlá soda, zázvor, aloe vera nebo fenykl

Jak čistit čerpadlo a hadici

Aby voda v myčce okolo nádobí dobře protékala, je zapotřebí účinné čerpadlo. Jeho používání se také postupně zanáší stejně jako hadice. I ty je třeba podrobit očistě. Tím, že je vyčistíte, zlepšíte jejich chod, a tím i činnost celé myčky na nádobí. Odstraníte zápach, který může být velmi nepříjemný. K tomuto účelu je možné použít průmyslově vyráběné čističe, jako je například od značky Somat, který je dostatečně silný i na silnou mastnotu a usazeniny vodního kamene.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/how-to-clean-washing-machine-with-vinegar
.

Doporučené články