5 receptů na zdravé nápoje, které posílí imunitu: užijte si letošní zimu bez nepříjemného nachlazení

Podzimní a zimní měsíce jsou plné nachlazení, rýmy a kašle. Abychom tomu zabránili, musíme posílit svůj imunitní systém. Dobrou zprávou je, že to můžete udělat pomocí domácích receptů. Sáhněte po osvědčených lektvarech a budete zdraví během celé zimy. Přinášíme vám hned pět nápadů na nápoje, které vám s imunitou hodně pomohou.

Zelená smoothie a šťáva z červené řepy

V zimě bychom měli jíst více zeleniny, abychom si udrželi zdraví. Smíchat můžete hrst kapusty, 1 jablko, 1 banán, 1 kiwi, 1 lžíci medu, 1 lžíci lněného nebo olivového oleje a sklenici neperlivé vody. Vše očistěte a vložte do mixéru. Získáte lahodnou směs, která posílí vaše zdraví.

Doporučený článek:  Recept na švestková povidla bez špetky cukru

Červená řepa je velmi zdravá, posiluje imunitu a zlepšuje celkový stav organismu. Šťávu vyrobíte z kilogramu červené řepy, česneku, bobkového listu a nového koření. Zalijte 2 litry převařené (studené) vody se 2 lžícemi soli. Tuto směs nechte týden odstát, přeceďte a vychutnejte si šťávu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zázvor a zlaté mléko

Kombinace zázvoru, citronu a medu je vždy sázkou na jistotu, když přijde na imunitu. Dva plátky citronu, kousek zázvoru a lžičku medu zalijte teplou (ne horkou) vodou a nechte pár minut louhovat. Před konzumací směs promíchejte. Asi to nebude nejchutnější, ale velmi zdravé.

Doporučený článek:  V mikrovlnné troubě připravíme chutný dezert během několika minut

Zlaté mléko je v posledních letech velmi populární. Vyrobíte ho z 1 hrnku mandlového (nebo kravského) mléka, 1 lžičky kurkumové pasty a 1 lžičky tuku (např. mandlového nebo kokosového oleje). Nápoj podporuje imunitu a pomáhá při boji s infekcemi. Podpoří ale zdraví celého organismu.

Směs včelího pylu

Včelí pyl posiluje imunitu, obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, snižuje stres, bolesti v krku, snižuje hladinu cukru v krvi, cholesterol a zlepšuje činnost jater. Postačí vám přitom jen jedna malá lžička rozmíchaná ve sklenici vody, mléka nebo džusu. Začněte s malým množstvím a postupně můžete přidávat.

Zdroj: https://www.sanitarium.com.au/health-nutrition/nutrition/drink-to-help-build-immunity
.

Doporučené články