10 pochoutek z listového těsta, které musíte vyzkoušet

Listové těsto je jedním z nejvíce univerzálních a oblíbených těst v kuchyni, které lze použít pro mnoho účelů, od sladkých po slané recepty. Zde je 10 nápadů na pochoutky z listového těsta, které byste měli vyzkoušet:

 1. Francouzské croissanty – Vícevrstvý, máslový a křehký croissant je klasika, kterou milují lidé po celém světě. Můžete je naplnit čokoládou, marmeládou nebo je podávat prostě jen tak s kávou nebo čajem.
 2. Štrúdl – Klasický jablkový štrúdl, plný jablek, hrozinek, skořice a někdy ořechů, je jednou z nejznámějších pochoutek z listového těsta, a to zvláště ve střední Evropě.
 3. Slané šneky – Listové těsto posypané bylinkami, šunkou, sýrem nebo olivami, svinuté do spirály a následně nakrájené na malé šneky, jsou vynikající pro předkrm nebo jako snack k vínu.
 4. Palmiery – Tyto „sloní uši“ jsou sladké, křupavé a neodolatelné. Cukr karamelizovaný na těstě vytváří dokonalou chuťovou kombinaci.
 5. Quiche – Francouzský koláč plněný směsí vajec, smetany, sýra a dalších ingrediencí dle vaší chuti, jako jsou špenát, slanina nebo cibule.

  Zdroj obrázku: Freepik
 6. Napoleonka (Mille-feuille) – Vrstvený dezert s krémem a ovocem mezi listy těsta, často přelité sladkou polevou nebo posypané cukrovým práškem.
 7. Slané tartletky – Malé košíčky z listového těsta naplněné pikantním krémem, zeleninou, mořskými plody nebo masem, perfektní pro párty nebo jako předkrm.
 8. Pite – Existuje nespočet variant, například s masem, špenátem a fetou (řecká spanakopita) nebo se zeleninou, vhodné pro hlavní chod nebo jako doplněk k jídlu.
 9. Sýrové tyčinky – Jednoduché, ale návykové; proužky listového těsta posypané strouhaným sýrem a pečené dozlatova.
 10. Dánské pečivo – Oblíbené pečivo z listového těsta s různými náplněmi, jako je vanilkový krém, ovocné marmelády nebo třeba maková pasta.

Každý z těchto receptů může být upraven podle vašich chutí a preferencí, přidáním bylinek, koření, různých druhů sýrů nebo náplní. Experimentujte a objevte své oblíbené kombinace!

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/puff-pastry-recipes
Doporučený článek:  Alergie na vejce se může projevit kdykoli. Při těchto příznacích je namístě vyhledat lékaře
.

Doporučené články