Nakládané okurky nechybí v žádné kuchyni. O to víc překvapí, že nemusí být zdravé

Nakládané okurky jsou součástí mnoha kuchyní, ale je pravdou, že ne pro každého jsou vhodné. Přitom jsou oblíbenou pochoutkou, kterou si snadno můžete připravit doma. Nebudete k tomu potřebovat žádné nedostupné suroviny. Pokud navíc máte domácí okurky, máte vyhráno. Kteří lidé by je ale konzumovat neměli?

Okurky jsou oblíbenou pochutinou po celém světě

Dnes už najdeme nakládané okurky snad v každé domácnosti. Ženy pravidelně zavařují, aby měla rodina zásoby na celý rok. Můžete do nich přidat nejen oblíbené koření, ale také brambory nebo jinou zeleninu. Oblíbené jsou květák, paprika a další druhy. Okurky se pak hodí jako příloha k různým pokrmům. Mají spoustu skvělých vlastností, kterými podpoříte fungování těla.

Doporučený článek:  V letních vedrech ochladí organismus teplé čaje

V některých případech ale mohou být zdraví škodlivé. Nehodí se totiž pro lidi, kteří mají určité zdravotní omezení nebo problémy. Nakládané okurky jsou přitom nízkokalorické, obsahují jen 11 kcal na 100 g okurek. Jsou především zdravé, protože snižují hladinu cholesterolu a také jejich konzumací zabráníte tomu, že se vám bude zvyšovat cukr v krvi.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro koho nejsou naložené okurky vhodné?

Nakládané okurky nejsou vhodné pro lidi, kteří mají alergii na jednu ze složek, které jsou potřeba k vytvoření láku. Nejsou vhodné také pro ty, kteří mají špatnou srážlivost krve. V takových případech si dávejte pouze malé množství, nemusíte se jich vzdát úplně. Nakládané okurky také mohou způsobit problémy těm, kteří mají žaludeční problémy.

Doporučený článek:  Quinoa je skvělou alternativou k rýži, na množství živin je mnohem bohatší

Nadměrnou konzumací si ale můžete přivodit komplikace i v případě, že jste naprosto zdraví. Ve velkém množství si můžete přivodit žaludeční komplikace. Křeče v břiše nebo průjem jsou častými problémy. Obsahují histamin, který může vyvolat alergii. Najdete ho také v zelí nebo ve špenátu. V malém množství určitě neuškodí, navíc vám vypití láku pomůže například od kocoviny.

Zdroj: https://doctor.ndtv.com/living-healthy/are-pickles-bad-for-heart-health-heres-what-you-should-know-2293411
.

Doporučené články