Přírodní oleje nejen příjemně provoní domov. Dokážou zahnat stres a uleví při nachlazení

Přírodní oleje stojí jen pár korun, a přitom s nimi dokážete zázraky. Pomoci vám mohou s infekcí dýchacích cest, nachlazením, chřipkou nebo bronchitidou. Některé jsou dokonce antipyretické. Záleží jen na tom, jaké oleje si vyberete. Dnes se podíváme na nejlepší, které by vám doma neměly chybět. Následující oleje by měl mít doma úplně každý!

Inhalační oleje, které byste měli mít v lékárničce

Inhalovat můžete oleje vždy, když máte nějaké respirační problémy. Nádherně vám vyčistí nosní sliznici a dýchací cesty. Tymiánový olej velmi dobře působí na přetrvávající kašel. Tymián se hodně doporučuje na vykašlávání, posílení imunity, snížení zánětů a budete díky němu lépe spát. Eukalyptový olej by měl být naprostou samozřejmostí. Najdete v něm eukalyptol, třísloviny a flavonoidy, které zklidní dýchací cesty, nachlazení, chřipku i bronchitidu.

Doporučený článek:  Sushi stojí za to ochutnat. Japonská specialita je lahodná a prodlužuje život
Zdroj obrázku: Freepik

Další, který stojí za zmínku, je borovicový olej. Skvěle působí na silnou rýmu, bolesti v krku a kašel. Má silné antiseptické účinky. Na ucpaný nos vám pomůže mátový olej, což zajisté nikoho nepřekvapí. Má analgetický a uklidňující účinek. Když si ho vezmete večer, krásně a rychle usnete. Rozmarýnový olej má antibakteriální vlastnosti a použít ho můžete na eliminaci sekretů z plic. Jako poslední musíme zmínit kurkumový olej, který velmi pozitivně ovlivní náladu a zklidní nervový systém.

Jak správně provádět inhalaci olejů doma?

Na trhu najdete mnoho produktů, které jsou na inhalaci dokonale přizpůsobené, například inhalátory nebo difuzéry. Jestli nemáte žádné speciální zařízení doma, vůbec to nevadí. Stejně dobře vám postačí také miska nebo hrnec, vroucí voda a ručník. Vždy se nakloňte nad misku nebo inhalační zařízení, zakryjte si hlavu ručníkem a pár minut vdechujte páru nosem a vydechujte ústy. Neprovádějte to více než 3× denně a množství oleje volte střídmě.

Zdroj: https://pathwayswellnessprogram.com/essential-oils-for-respiratory-health/
.

Doporučené články