Zlaté mléko zahřeje v sychravých dnech, jeho orientální vůně zažene všechny chmury

V posledních letech se často mluví o zlatém mléku. O co se ale jedná? Je to nápoj, který se v ájurvédské medicíně používá již několik staletí. Pro své vlastnosti prospěšné zdraví si získalo mléko velkou oblibu. Jak ale zlaté mléko funguje a co to vlastně je? Jak se připravuje a kdo by ho měl pít, aby mělo velké účinky?

Co je to zlaté mléko?

Zlaté mléko patří mezi tradiční pokrmy známé již po několik století. Při ájurvédě je důležité přistupovat k lidem tak, aby si pomohli nejlépe přírodními prostředky. Zlaté mléko je v posledních letech stále oblíbenější, ale znáte jeho vlastnosti?

Doporučený článek:  Dýně je jako stvořená pro kulinářské umění. Každý druh nabízí jiné možnosti zpracování

Tento nápoj se připravuje na bázi mléka a má spoustu zdravotních výhod. Má protizánětlivé účinky a napomáhá vylučování volných radikálů z těla, a podporuje tak i hubnutí. Díky pití zlatého mléka budete mí posílenou imunitu a méně často vás napadnou nemoci, jako je chřipka nebo nachlazení. Navíc mlékem podpoříte funkce mozku a zlepší se vám nálada.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro koho je zlaté mléko vhodné?

Zlaté mléko se hodí pro lidi, kteří mají větší riziko onemocnění například chřipkou nebo mají oslabenou imunitu. Pravidelným pitím ji totiž nastartujete a mléko funguje také jako prevence proti srdečním chorobám, jako je mrtvice nebo infarkt. Zlaté mléko obsahuje kurkumu, která posílí krevní cévy a díky tomu bude srdce fungovat správně. Kromě toho v něm najdete i další látky, které pomohou vašemu tělu.

Doporučený článek:  Rýžová mouka nahradí pšeničnou v každé situaci. Nezatíží tělo lepkem ani prázdnými kaloriemi

Můžete si horký nápoj dopřávat denně, nejlepší je to ráno ke snídani. Můžete si ho dát ale i přes den, bude záležet na tom, co budete chtít mlékem nahradit. Samozřejmě ale není vhodné pro každého. Dávejte si pozor na spotřebu kurkumy, protože někteří jedinci na ni mohou mít alergii. Objevit se také mohou nežádoucí účinky, jako je průjem, bolest břicha nebo další přidružené problémy.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/golden-milk-turmeric
.

Doporučené články